SÖKE ADLİYE BAHÇESİ AĞAÇLANDIRILIYOR

İsmail Eravcı-
Fidan dikim çalışmaları kapsamında Söke Cumhuriyet Başsavcılığının organizesinde, Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün katkılarıyla Söke Adliyesi Bahçesinde dün saat 16.00’da fidan dikimi gerçekleştirildi.
Fidan dikim çalışmasına; başta, Söke Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Öztürk, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Mülhim olmak üzere adliyede görev yapan Hakim-Savcılar, adliye personeli, denetimli serbestlik personeli ve yükümlüleri ile vatandaşlar katıldı. Fidan dikim etkinliği kapsamında adliye bahçesine sedir, limon çamı, palmiye, zakkum , gül, çeşitli meyve fidanları olmak üzere 100 adet fidanın dikiminin gerçekleştirildiği bilgisi verildi.
Proje ile ilgili verilen bilgide “Kamuya yararlı bir işte denetimli serbestlik yükümlülerinin çalıştırılması; Denetimli Serbestlik Kapsamında bulunan yükümlünün ücretsiz olarak kamu kurumu veya kamu yararına hizmet veren bir kuruluşta, kurumun yürütmekte olduğu hizmete yardımcı işlerde çalıştırılarak toplumsal katılım ile yükümlünün iyileştirilmesini amaçlayan ve kamu düzeninin sağlanmasını esas alan bir yükümlülüktür. Bu yükümlülük ile yükümlünün kurallara uyma becerisi ve çalışma disiplini kazanması, başkalarının haklarına saygı göstermesi, zamanı planlaması, bir meslek edinerek kendi işini kurması veya bir iş edinmesi amaçlandığından dikim/ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Denetimli Serbestlik yükümlüleri tarafından fıdan dikim çalışmalarının düzenli olarak sürdürüldüğü yapılan projeler ile de: yükümlülerde ağaç ve orman sevgisinin pekiştirilmesi, çevre duyarlılıklarının arttırılması; hükümlü ve yükümlülerin sosyal faydası daha yüksek olan ağaçlandırma çalışmalarında istihdam edilerek yeniden topluma kazandırılmaları hedeflenmektedir. Ayrıca Ülkemizin ağaçlandırılması ve erozyon kontrolü çalışmalarına katkıda bulunulması amaçlanmaktadır” denildi.
Daha sonra Söke Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Öztürk, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Mülhim, Adliye bahçesinde fidan diktiler. Etkinlik sonrası gazeteniz Yeni Söke Muhabirinin sorularını cevaplayan Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Öztürk “Denetimli serbestlikte görev yapan personelimiz ve infaz gören hükümlülerimizle birlikte Adliye’nin bahçesine böyle bir yeşillendirme çalışması yaptık. Birden çok türde ağaç ve zakkum denen bitkilerden alıp çevrede peyzaj düzenlemesi düşündük. Bu ağaçların kısa sürede değil uzun sürede faydalı olacağını düşünüyorum. Katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca denetimli serbestlikdeki arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.