ADÜ KAN BAĞIŞLARI İLE FARKINDALIK YARATIYOR

İsmail ERAVCI
Adnan Menderes Üniversitesi fakülte ve meslek yüksekokulları yaptıkları kan bağışı kampanyaları ile farkındalık yaratmaya devam ediyor. Aydın Türk Kızılay Kan Merkezi iş birliğiyle yürütülen çalışmalarla Söke İşletme Fakültesi, Bozdoğan Meslek Yüksekokulu (MYO) ve Köşk MYO’da kan bağışı gerçekleşti.
Söke İşletme Fakültesinde Kızılay Söke Şubesi ile işbirliği ile düzenlenen iki günlük kan bağışı etkinliğinde, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Fatma Neval Genç, öğrencilerin bu konuda farkındalığa sahip olmasının önemine dikkat çekti. Genç “Kan vücudumuzun ürettiği hayati bir öneme sahip olan bir madde. Bugün kan veriyoruz, vücudumuz bu kanı kısa sürede yerine koyuyor. Bunun için ekstra bir şey yapmamıza gerek yok. Ama bizim verdiğimiz o kan ile 3 kişiye hayat veriyoruz. Bu bakımdan önemli bir sosyal proje. Sağlıklı her insanın kan vermesi gerekiyor. ADÜ’de bu konuda farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimize kan ve organ bağışı konusunda bilinçlendiriyoruz. Bunun içinde sık sık etkinlikler düzenliyoruz” dedi.
Bozdoğan MYO’da düzenlenen kan bağışı kampanyası kapsamında öğrencilere, akademik ve idari personele, duyarlı davranışlarından dolayı, Türk Kızılay’ı tarafından Teşekkür Belgesi verildi.
Aydın Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Rıdvan Şenol’un sunduğu Teşekkür Belgesi, Bozdoğan MYO Müdürü Prof. Dr. Süleyman Aypak adına, Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Tayfun Şahin tarafından kabul edildi.
Kan Bağışı Sorumluluktur
Köşk MYO öğrencileri, “Kan Bağışı Sorumluluktur” çalışması kapsamında gerçekleşen kan bağışı kampanyasına yoğun katılım göstererek farkındalık yarattı. Kan bağışları, fakülte ve yüksekokul öğrencilerinin yanı sıra akademik ve idari personelin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Paylaş

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.