EGE İLLERİ TÜRKİYE TANITIM GÜNLERİ 28 KASIM’DA BAŞLIYOR

İsmail Eravcı
Ege Bölgesini oluşturan illerin Ankara’da faaliyet gösteren vakıf ve derneklerin bir araya gelmesi ile oluşturulan EGEM Platformu tarafından 13 Kasım 2019 Çarşamba günü POİNT Otel’de gerçekleştirilen “EGELİLER Birlik ve Beraberlik” kokteylinde Ege Bölgesi Milletvekilleri ile Egeli Bürokratları buluştu. Kalabalık bir grubun katıldığı kokteylde büyük bir coşku vardı.
EGELİLER Birlik ve Beraberlik kokteyline Bayındırlık ve İskan Eski Bakanları Cengiz Altınkaya ve Adnan Keskin, Orman ve Su İşleri Eski Bakanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan, Hüseyin Yıldız, Süleyman Bülbül, Adnan Aydın Sezgin’in yanısıra çok sayıda milletvekilinin katıldığı bilgisi verildi.
Kokteyl saat 19:30’da saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. İstiklal Marşının ardından Aydınlılar Derneğinin Kuvva-i Zeybek Ekibi zeybek gösterisi ile izleyicilerin beğenisine sunuldu. Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği ve EGEM Platformu Dönem Başkanı Halil Apaydın “Platformumuzun amacı Ege Bölgesini oluşturan illerimiz arasında iş birliği, güç birliği ve dayanışmayı sağlayarak birlik ve beraberlik anlayışı içinde Ege’mize ve Türkiye’mize hizmet etmektir.
Platformumuz, kuruluşumuzdan itibaren geçen 14 yıllık süre içinde kuruluş amaçlarımıza uygun olarak pek çok etkinlik gerçekleştirerek bölgemizin her yönüyle tanıtımına, Egeliler arasındaki birlik ve beraberliğin artmasına, hemşerilerimiz arasında “EGE’LİĞİM” kavramının oluşmasına katkı sağladığı gibi Egelilerin Ankara’da büyük bir büyük güç olduğunu da göstermiştir.
Platformumuzun önceki yıllarda Ankara’da 11 kez gerçekleştirdiği “Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri ve Etkinlikleri” ile bölgemizin; tarihi, turizmi, kültürü, folkloru, yöresel yemekleri, sanayi ve ticaret potansiyeli ile, doğal kaynaklar ve el sanatları yönünden, tanıtılmasına katkıda bulunulmuştur. Ege Bölgesinin her yönüyle tanıtılmasını amaçlayan bu etkinliklerde her yıl yaklaşık 300 bin kişi ziyaret etmiş ve etkinlikler büyük ilgi uyandırmıştır. Platformumuzca düzenlenen Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri ve Etkinliklerinin 12 incisini, 28 Kasım 01 Aralık 2019 tarihleri arasında ANFA Altınpark Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecektir. 4 gün sürecek olan 12. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günlerinde etkinlik süresince hemşerilerimizi yanımızda görmek bizlere moral ve güç verecektir. Tüm hemşerilerimizi Egeye gönül veren herkesi 4 gün boyunca 12. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günlerine bekliyoruz.
Egem Platformu olarak bizler; Ege Bölgesini oluşturan iller ile Ankara arasında bir köprü vazifesini yerine getirmeye hemşerilerimiz arasındaki birliktelik ve dayanışmayı daha ileriye taşımaya, bölgemiz insanının yanında olmaya, bölgemizin gelişmesine ve her yönüyle tanıtımına katkı sağlamaya çalışacağız ve Ankara’da Ege’mizi güçlü bir şekilde temsil etmeye devam edeceğiz.
200 binin üzerinde Egelinin yaşadığı Ankara’da bölgemizin yetişmiş insan potansiyeline güveniyoruz ve Egem Platformu olarak Egeli siyasilerden talebimiz kurum ve kuruluşların yönetiminde görev alan Egeli hemşerilerimizin sayısının artması ve etkin görevlerde bulunmasıdır. Bu durum iş dünyası içinde geçerlidir. Çünkü Egemizin insanı yeterli bilgi, beceri ve donanıma sahiptir ve Ege insanı bunu hak etmektedir. Bu konuda hepimize sorumluluk ve görev düşmektedir. Bu anlayışla bölgemizi ve ülkemizi daha ileriye taşımak, her platformda daha güçlü bir şekilde temsil etmek istiyorsak Ege insanı olarak her platformda bir olmamız, birlikte olmamız ve güçlü olmamız ve güçlü kalmamız gerekmektedir” dedi

Paylaş

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.