GEREKÇE GELİŞEN OLAYLARDAN ÜRETİCİNİN HABERİNİN OLMAMASI

İsmail ERAVCI
Mahkeme tarafından Tarım Dışı Amaçlı Arazi Kullanım İzni iptal edilen çırçır tesislerine 513 pamuk üreticisinin 15 milyon 823 bin 563 kg. pamuk verdikleri öğrenilirken, üreticilerin gelişmelerden haberlerinin olmaması nedeniyle desteklemelerden yararlandırılacağı bilgisi verildi.
İl Tahkim Komisyonu kararının son parafında şu görüşlere yer verildi “Söke Ziraat Odası Başkanlığı’nın, Efeler Ziraat Odası Başkanlığının ve Söke Kaymakamlığının İl Tahkim Komisyonu Kararının alındığı tarihten sonra yazmış oldukları dilekçe ve yazılarında bu işletmelere 20l9-3 sayılı Tahkim Komisyonu Kanunundan önce kütlü pamuk satışı yapan ve yasal gelişmelerden haberdar olmayan ve bu çırçır işletmelerine 15 milyon 823 bin 563 kg. kütlü pamuk satışı yapan 513 pamuk üreticisinin mağdur olacaklarından dolayı, ilgili firmalara İl Tahkim Komisyonu yazısının tebliğ tarihi itibariyle ile 18 Ekim 20l9 tarihi dahil olmak üzere almış oldukları kütlü pamuk miktarlarının Söke İlçe Tarım Orman Müdürlüğünce kontrol edilerek tespiti yapılan kantar fişleri dökümlerinin ilgili Komisyon Kararından önce “satışı yapılan ve desteklemeye uygun olan miktarın (513 kişi 15 milyon 823 bin 563 kg. kütlü pamuk) Fark ödemesi desteklemesinden faydalandırılmasına karar verilmiştir.
Bu tarihten sonra bu işletmelerce satın alınan kütlü pamuklar destekleme harici bırakılmasına oy birliği ile karar verilmiştir”

Paylaş

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.