FİLENİN SULTANLARI HEDEFİ 3’ÜNCÜLÜK OLARAK BELİRLEDİ

İsmail ERAVCI
TVF Kadınlar 2’inci lig 3’üncü grupta mücadele eden Söke Voleybol takımı ilk yarıyı 5’inci sırada tamamladılar. Geçtiğimiz pazar günü Söke Voleybol takımı Marmaris Akademi karşısında üstün bir oyun ortaya koyarak sahadan 3-1 galip ayrıldılar ve ilk yarıyı 5’inci sırada tamamladılar. TVF Kadınlar İkinci lig 3’üncü grupta ilk yarıyı değerlendiren Kulüp Başkanı Mesut Çağlar ve antrenör Mutlu Yıldırım hedeflerini ilk üç olarak belirlediler.
Kulüp Başkanı Mesut Çağlar ilk yarıyı gazeteniz Yeni Söke’ye değerlendirdi. Mesut Çağlar değerlendirmesinde “Biz ilk yarıda ilk 3’ü hedefliyorduk. Çünkü ilk 3’te olabilecek kapasitemiz var. Takım olarak, güç ve kuvvet olarak da yetenek olarak ilk 3’ü zorlayabilecek hatta play-offu zorlayacak takımız. Bunu ilk yarıda elimizden geldiğince yapmaya çalıştık. Bazı şanssızlıklar yaşadık. Ama ikinci yarıdaki hedefimiz tamamen ilk üçü zorlamak, play-offu zorlamak. Bununla ilgili çalışmalarımızı ikinci yarıda sürdüreceğiz. Oyuncularımıza güveniyoruz. Mutlu hocamızla beraber Söke’nin ileri gelenlerinin desteği ile birlikte bunu başarmaya çalışacağız. Bu desteğe çok ihtiyacımız var. Destekle birlikte en iyi yerde hatta ilk üçte olmaya çalışacağız. Elimizden geleni yapacağız. İkinci yarı ile birlikte Sökelileri heyecanlı, zevkli ve güzel bir voleybol izleteceğimizin garantisini verebiliriz” dedi.
Takımın antrenörü Mutlu Yıldırım’da yaptığı açıklamada “Bir maç haricinde kendi evimizde oynadığımız 4 maçın üçünü kazandık. O maçı da kazanmış olsaydık, planladığımız gibi ilk yarıyı kapatmış olacaktık. 16 puanla üst sıralarda ligi bitirmiş olacaktık. Ama ikinci yarı inşallah bunu başaracağız. Kadro oturdu. Daha başarılı sonuçlar alarak daha yukarı çıkmaya çalışacağız. Şu anda 5’inci sıradayız. Kötü bir yer değil. Ama daha iyi de olabilirdi.
Biz kez daha söylüyorum. Takım oturdu. Yenemeyeceğimiz takım yok. Özellikle kendi evimizde daha başarılıyız. Ara sıra gençlere şans veriyoruz, onlar tecrübe kazanıyor. Ama burada sürpriz sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Ama sorun değil, önemli olan çocuklarımızı kazanmak. Alt yapının da gelişmesini bu sayede sağlamış olacağız. Benim görüşüm ikinci yarıda daha iyi günler bizi bekliyor. İkinci yarıda daha iyi oynayarak daha iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum” dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.