“ÜRETİRSENİZ HEM SİZ HEM ÜLKEMİZ KAZANACAK”

İsmail ERAVCI (ÖZEL )-
Son yıllarda Mesleki ve Teknik Eğitimin önemine dikkat çekmek amacıyla çeşitli toplantılar ve etkinlikler yapılıyor. 2019 yılının mesleki eğitim yılı seçilmesi nedeniyle ilçelerde değişik toplantılar yapılırken, öğrencilere mesleki eğitimin yararları anlatılıyor. Söke Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrencilerin daha iyi mesleki eğitim almaları amacıyla çalışmalar yürütülüyor.
Bu kapsamda Söke Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde motor atölyesinin yanı sıra mobilya atölyesi de kuruldu. Atölyenin kurulmasıyla birlikte plaketleri bile öğrenciler yapmaya başladı. Söke Mesleki ve Teknik Anadolu Mobilya atölyesinin önümüzdeki günlerde hizmete girmesi bekleniyor. Önceki gün Aydın Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim’den sorumlu müdür yardımcısı Süleyman Çağın ve beraberindekiler atölyeyi gezerek bilgi aldılar.
Süleyman Çağın yaptığı açıklamada “Amacımız mesleki eğitimi herkese duyurmak. Mesleki eğitim konusunda sizlerden bir sevda oluşturmak. Sizden bir ricamız var. Ortaokulda okuyan kardeşiniz vardır. Akrabalarınızın çocukları vardır. Tanıdıklarınızın çocukları vardır. Onlara mesleki eğitimin faydalarını anlatın istiyoruz. Sizler bir mesleki eğitimin neferi olduğunuzu aklınızdan çıkarmayınız. Neden mesleki eğitimi istiyoruz, çünkü ülkemizin mesleki eğitime ihtiyacı var. Şu bir gerçek Anadolu Lisesi kapısında birikip de hiçbir iş sahibi olmamış bir çok insan yerine meslek sahibi olmuş ve üniversiteye gitme yoluna devam edecek insanlara ihtiyacımız var. Buradan meslek sahibi olup kısa yoldan hayatınızı kazanabileceğiniz gibi üniversite yolunuzda açık. Onun için burada konuşulan her şeyi akrabalarınızla paylaşmanızı istiyoruz. Üretirseniz hem siz hem de ülkemiz kazanacaktır” dedi. topu iyi yükselen Ogün düzgün bir vuruşla topu filelerle buluşturdu. Maçın ilerleyen dakikalarında her iki takımın cabaları sonucu değiştiremeyince maç Sökespor’un 1-0 mağlubiyeti ile sona erdi.
Haftanın toplu maç sonuçları şöyle ; Sandıklıspor 3 – Bornova Yeşilovaspor 0, Gönen Belediyespor 1 – Sökespor 0, Bergama Belediyespor 2 – Yunus Emre Belediyespor 1, Manisa Sanayispor 2 – Bölmespor 3, Aydın Yıldızspor 3 – Ayvalıkgücü Belediyespor 0, Bigadiç Belediyespor 1 – Bolvadin Belediyespor 0, Salihli Belediyespor – Aliağa Futbol A.Ş. çıkan olaylar nedeniyle yarım kaldı.

Paylaş

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.