SÖKE’DE TRAFİĞİN KİLİTLENDİĞİ YER

İsmail ERAVCI
Söke’de trafik akışını durma noktasına getiren noktalardan birinin Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü önündeki köprü kavşağı olduğu belirtilirken, özellikle Kemalpaşa Mahallesi Ömer Koyuncuoğlu Caddesinden gelen yoğun trafik nedeniyle İlçe Emniyet Müdürlüğü önündeki caddede araç trafiğinin zaman zaman durma noktasına geldiği belirtildi.
Konuyla ilgili şikayetlerini dile getiren vatandaşlar “Söke’de özellikle sabah ve akşam mesai saatlerine yakın büyük bir trafik sorunu yaşanıyor. Örneğin Yüksel Yalova Caddesi, Aydın Caddesi, İstasyon Caddesi gibi caddelerde sürekli bu sorun var. Söke’de trafik akışının durma noktasına geldiği noktaların başında İlçe Emniyet Müdürlüğü önündeki köprü. Burada günün her saati yoğun bir trafik var. Cumhuriyet Meydanı yönünden, Bülent Ecevit Caddesinden ve Ömer Koyuncuoğlu caddesinden yoğun bir trafik akışı oluyor. Bu yoğun araç trafiğinin keşiştiği nokta ise Emniyet Müdürlüğü önündeki köprü. Zaman zaman Cumhuriyet Meydanındaki ışıklar bile buradaki trafiği rahatlatmıyor. Aydın caddesi yönünden gelen araçlar Cumhuriyet Meydanında kırmızı ışıkta duruyor. Kırmızı ışık süresince Cumhuriyet Meydanı ile Emniyet Müdürlüğü önündeki trafik rahatlamıyor. Çünkü hem Bülent Ecevit Caddesi’nden hem de Ömer Koyuncuoğlu Caddesinde yoğun bir trafik akışı olduğundan trafik durma noktasına geliyor.
Eğer Bu bölgeye çözüm bulunursa Aydın Caddesinde, Bülent Ecevit Caddesinde trafik akışı hızlanacaktır. Bu hızlanma İlçe trafiğinde rahatlamaya neden olacaktır. Söke’de trafiğin tıkandığı en önemli noktaların başında İlçe Emniyet Müdürlüğü önündeki köprü geliyor. Bu bölgeye çözüm bulunmalıdır” dediler.

Paylaş

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.