SÖKE’NİN SULTANLARI İZMİR’DE GALİBİYETİ KAÇIRDI

İsmail ERAVCI
Söke’nin filedeki sultanları geçtiğimiz Pazar günü İzmir Atatürk Spor Salonunda İzmir’in voleybolda köklü kulüplerinden Arkasspor ile karşılaştı. Saat 16.00’da başlayan maç beklendiği gibi büyük bir mücadeleye sahne oldu. Kıran kırana geçen maçta seyirci ve saha avantajını iyi kullanan Arkasspor sahadan 3-2 galip ayrılmayı başardı. Söke Voleybol takımı İzmir’den bir puanla dönmeyi başardı
TVF 2. Lig 11 . Hafta maçında İzmir Atatürk Spor Salonunda Arkasspor ile karşılaşan Söke Voleybol takımı Birinci sete tutuk başladı ve 10’uncu sayıdan sonra ağırlığını koydu ve seti 25-21 kazanarak 1-0 öne geçti. 2’nci sette Arkasspor toparlandı ve seti 25-17 aldı. 3’üncü set nefesleri kesti. Uzun süreli rallilerin yaşandığı seti Söke Voleybol takımı 25-22 alarak 2-1 öne geçti.
4’üncü sette Söke Voleybol takımı sezonun geri dönüşünü son anda kaçırdı. Oyuna hızlı başlayan Arkasspor setin başında 14-6 öne geçti. Oyunu bırakmayan Söke Voleybol takımı inanılmaz bir mücadele ortaya koydu ve durumu 23-22’ye getirdi. Ancak yorulan Söke’nin sultanları seti 25-22 kaybetti ve setlerde durum 2-2’ye geldi.
Final setinde daha üstün oynayan taraf Arkasspor oldu ve seti 15-9 alarak maçı 3-2 kazandı. Bu sonuçla Söke Voleybol takımı hanesine 1 puanda ekleyerek 14 puanla 6. sıradaki yerini korudu. İzmir’in köklü kulüplerinden Arkasspor zorlu bir mücadele ortaya koyduklarını söyleyen Söke Voleybol Kulübü Voleybol Şube sorumlusu Mustafa Öken maçın beklendiği gibi zorlu geçtiğini belirterek “Arkasspor ikinci devreyi takıma takviye yaparak başladı. Biz maçın çok zor geçeceğini biliyorduk. İyi oynadık. Ancak rakip takım saha ve seyirci desteği ile maçı kazandı. Yenildik ama bir puanla dönüyoruz. Galip de gelebilirdik. Ama olmadı. Önümüzdeki maçlara bakacağız. İzmir’den Arkas gibi bir takımdan bir puan almakta başarıdır. 08.01.2019 Çarşamba günü saat 16.00 da Söke Spor Salonunda yine bir İzmir temsilcisi ÖZATEŞ SPOR ile oynayacağımız maçta takımımıza başarılar dileriz” dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.