SÖKE GENİŞLETİLMİŞ GÜVENLİK KURULU TOPLANTISI YAPILDI

İsmail ERAVCI

Söke Genişletilmiş Güvenlik Kurulu toplantısı dün saat 10.30’da Kaymakamlık toplantı salonunda yapıldı. Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu Başkanlığında yapılan toplantıya Söke Garnizon Komutanı Albay Murat Kandur, Söke Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa İberya Arıkan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gökhan Kurgan, İlçe Emniyet Müdürü Yalçın Şipal ve daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve mahalle muhtarları katıldı.

Toplantı Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’nun açış konuşması ile başladı. Kaymakam Kurbeyoğlu toplantıda 1 ay güvenlik konusunun görüşülmesini, bir ayda diğer kurumların sunum yapmaları şeklinde planlama yaptıklarını söyledi       Söke Gar Şefi Sadık Satılmış Şener, tren garında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktardı. Gar Şefi Şener; “Genel müdürlüğümüz olarak Söke tren garımız da yapmış olduğumuz çalışmalar hem görüntü olarak hem de çevre düzenlemesi olarak ilçemize değer kattığını belirtmek istiyorum. Gar çevresinde yapmış olduğumuz düzenlemeler yanında 28 adet güvenlik kamerası ile 24 saat kontrol edebiliyoruz. Konu hakkında ilçe emniyet müdürümüze de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Olası bir olumsuzluk durumunda emniyet güçlerimiz 3 dakika içerisinde yerinde müdahale ediyorlar. Hemzemin geçitten itibaren tren yolunun Söke bitimine kadar olan bölümünde de tertemiz bir görünüm sağladık” diyerek çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.

DEPREMLE İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZ VAR

Söke’nin deprem fay hattının tam merkezinde bulunan bir konumda olduğunu hatırlatan İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu; “Geçtiğimiz günlerde Elazığ ve Malatya illerinde yaşanan depremde yaşanan can kayıpları bizlere gösterdi ki her ilimiz veya her ilçemizde depremle iç içe yaşıyoruz.  Bizlerde bu olumsuzlukları yaşamamak için bir an önce gerekli tedbirleri almalıyız. Örneğin binalarda kullanılan demirlerin ömürleri 50 yıldır. Bu günden itibaren 50 yıl geriye giderek bu eski veya ömrünün 50 yılını tamamlamış binaların yeniden yapılması daha uygun olacaktır. Hükümet konağımız için de biz inceleme istedik ödeme istedik. Bu analizlerin yapılabilmesi için. Bu dönüşüm kolay bir dönüşüm değil fakat bir canı kurtarabilmek için bu tür çalışmaların mutlaka yapılması lazım.

Tren garında yapılan çalışmalar hakkında bende yakından takip ediyorum ve çalışmalar ilçemize değer katıyor. Tren garımızın uygun bir yerine de bir adet Tren müzesi açmayı planlıyoruz. Uygun görüldüğü zaman bu müzeyi inşallah Söke’mize kazandırırız” dedi.

SERVİS ARAÇLARI VE 

KANTİNLER DENETLENİYOR

Okulların ikinci eğitim ve öğretim döneminin başladığını hatırlatan Tahsin Kurtbeyoğlu; “İlçe emniyet müdürlüğü görevlileri ile birlikte taşıyıcı firmalara karşı denetimlerimiz devam ediyor. Okullarımızdaki kantinlerimizin denetimleri devam ediyor. Bu denetimler habersiz şekilde yapılması daha uygun olacağını belirtmek isterim” dedi

“REKTÖRÜMÜZÜN 

SÖZÜNE GÜVENİYORUZ”

Son günlerde gündemde olan ADÜ Senatosu kararı ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan  Kaymakam Kurtbeyoğlu; “Son konumuz da Fakülte binası hakkında sizlerle paylaşmak istiyorum. Bilindiği gibi ADÜ Rektörümüz geçtiğimiz Haziran ayında bu salonda Fakültenin açılacağını söylemişti. 9 bin 700 metrekare kapalı alanı bulunan 5 katlı 42 derslik, ikisi 200 kişilik derslik amfi boyutunda 32 öğretim üyesi odası olmak üzere kocaman bir binamız var. Bu binanın iki katının bir katını şu anda kullanıyor. Fakat bu binanın yüzde 60’ı kullanılamıyor. 2017 yılı verilerine göre 6,5 milyona mal olan bir binamız var. Rektörümüzün vermiş olduğu sözlere güvenerek bu Fakültemizin en kısa zamanda açılmasını ümit ediyoruz. İnşallah en kısa sürede eğitim-öğretime açılır. Biz rektöre inanıyoruz ’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Paylaş

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.