SAZLI, YENİDOĞAN VE SAVUCA’YA KANALİZASYON MÜJDESİ

YENİSÖKE -İsmail ERAVCI

 Bağarası, Güllübahçe ve Sarıkemer mahallelerinde alt yapı çalışmalarının bitme noktasına gelmesinden sonra Aydın Büyükşehir Belediyesi Savuca, Yenidoğan ve Sazlı da altyapı ile kanalizasyon çalışmalarına başlıyor.

2014 yılına  kadar belediye olan bu mahalleler Büyükşehir ile birlikte kentleşme ve çağdaş toplumun gereksinimi olan kanalizasyon ile tek tek tanışmaya başladılar. Bağarası, Güllübahçe ve Sarıkemer’den sonra şimdi de Sazlı, Savuca ve Yenidoğan Mahalleleri kanalizasyon ile tanışacak.

Gerçekleşen milyonlarca lira yatırımla altyapısı tamamlanan ve kanalizasyona kavuşan Söke’nin çevre mahallelerine Savuca, Yenidoğan ve Sazlı da ekleniyor. Önceki gün yapılan Aydın Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında altyapı ve kanalizasyon çalışmalarının başlaması için gerekli karar çıktı. Çalışmaların önümüzdeki aylarda başlaması bekleniyor. Bilindiği gibi Savuca ve Yenidoğan Mahallelerindeki alt yapı keşif çalışmaları 2017 yılı aralık ayında başlamıştı. Kanalizasyon çalışmalarının önemli olduğunu söyleyen Yenidoğan Mahalle Muhtarı Tuncay Tunç ve Savuca Mahalle Muhtarı Tuncay Uyanık “Fosektif çukurları sürekli doluyordu. Büyük bir sıkıntıydı. Belediye’den vidanjör istiyoruz. Vidanjörler ücretli geliyordu. Bu arada hemende gelmiyordu.Yani pek çok sıkıntı yaşıyorduk. Bunun yanında fosektifler koku da yapıyordu.  İnşallah kısa sürede çalışmalara başlanır. Fosektif çukurlar artık kalmadı. Biz de sıkıntıdan kurtuluruz” dedi.     

Paylaş

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.