SÖKE VOLEYBOL’DA YILDIZ KIZLAR FIRTINA GİBİ

YENİS÷KE İsmail ERAVCI

Söke’de alt yapı takımları denince ilk akla gelen takım Söke Voleybol takımı. Alt yapıdan yetiştirdiği voleybolcularla Aydın’da fırtına gibi esen Söke Voleybol takımı yıldızlar kategorisinde de rakiplerini bir bir yeniyor. Söke voleybol yıldız  takımı  ikinci maçında da galip geldi. Adaspor’u 3-0 yenen Söke Voleybol yıldız kızlar takımının hedefi Aydın şampiyonluğu.

Geçtiğimiz hafta Söke Voleybol takımı oyuncularından oluşan Behiye Hanım Ortaokulu voleybol takımı ortaokul küçük kızlar Türkiye şampiyonasında Aydın şampiyonluğunun ardından bölge birinci eleme turunu geçip ikinci eleme turuna kalmıştı. Behiye Hanım Ortaokulu öğrencileri bu  ikinci bölge eleme turunu da geçtiklerinde Türkiye şampiyonasına katılarak büyük bir başarıya imza atmak üzere.

Söke Voleybol takımı antrenörü Mutlu Yıldırım yaptığı açıklamada “Alt yapıda başarılarımız arka arkaya geliyor. Söke’de özellikle voleybola büyük bir ilgi var. İkinci lig takımımız aldığı başarılı sonuçlarla genç kızlarıın voleybola yönelmesinde katkı sağlıyor. Başarıyı getiren bir başka durumda alt yapıdaki sporcularımızın bir hedefi var ve bu hedefte öncelikle ikinci lig takımında oynamak. Şu anda ikinci lig takımımızda pek çok sporcu alt yapımızdan yetişen oyuncular. Dışardan çok fazla transfer yapmıyoruz. Lisanslı sporcu sayımız 200’e doğru gidiyor ve bizde Söke’de volelbola hizmet etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Hedefimiz alt yapılarda da Aydın şampiyonu olmak” dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.