SÖKE’DE BUNDAN BÖYLE KONTEYNIRLAR KOKMAYACAK

YENİSÖKE  Meryem Yavaşoğlu

  Söke Belediyesi, daha temiz bir kent için araç filosuna çöp konteyner yıkama ve dezenfekte aracını ekledi. Özellikle yaz aylarındaki çevreye koku salan konteynırların artık kokmayacağı belirtildi.   

Son derece pratik uygulanan işlem sırasında özel tasarım kamyonunun içine alınan konteynerler sıcak su ile yıkanacak. Çevre dostu araç pis suyu kendi içerisinde barındırarak dışarı vermediği bilgisi verildi. Temizleme işlemi sayesinde çöp konteynerlerindeki pis koku ve sinek oluşumunun yanı sıra görüntü kirliliğinin de önüne geçilmiş olacağı belirtildi.

6 ton temiz su, 4 ton kirli su haznesi bulunan konteynır yıkama aracı ilçe genelinde belirli periyotlarla tüm konteynerleri yıkayıp dezenfekte edeceği açıklandı. Ayrıca ilave aparatlarıyla konteynerin bulunduğu zemin temizliği de yapabileceği bilgisi verilirken araç ile ilk etapta günde 25-30 konteyner yıkanmasının  hedeflendiği bilgisi verildi.

Yıkama ve dezenfekte aracını, araç filosuna kazandırdıkları için mutlu olduklarını ifade eden Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel; “çöpleri toplamak kadar, konteynır ve bulunduğu alanların temizlik dezenfektesinin de çok önemli. Özellikle yaz aylarında oluşan kokunun önüne geçilecek. Konteynırlar yıkanacak ve vatandaşlarımızın hizmetine temiz bir şekilde sunulacak. Daha temiz bir Söke için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yeni aracımız Belediyemize ve Sökemize hayırlı olsun” dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.