SÖKE’DEN 3 YARDIM TIRI YOLA ÇIKTI

YENİS÷KE –  İsmail ERAVCI

Aydın Valiliği ve AFAD koordinasyonunda İdlib için ortak bir insani yardım kampanyası kapsamında Söke’den, kamu/kurum kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve hayırseverin destekleri ile insani yardım kampanyasında toplanan yardım malzemeleri önceki gün saat 19.30 gibi Söke’den yola çıktı.

“Bir Aradayız, İdlib ’in Yanındayız” kampanyası için yardım tırları önceki gün Söke’de toplanan malzemeleri Çeltikçi okulu arkasında istiflenerek tırlara yüklendi. Söke’de toplanan insanı yardım malzemeleri gün boyu tırlara yüklendi. 3 tır dolusu insani yardım malzemesi saat 19.30 sıralarında Aydın’a hareket etti.  . Tır’a yüklenen ve içerisinde un, zeytin, zeytinyağı, elbise, ayakkabı ve battaniye, yatak gibi birçok bağış maddesinin bulunduğu malzemeler Türkiye sınırında yer alan İdlib’teki mülteci kampına yollandı.

  Elazığ Depreminde zarar gören Vatandaşlarımıza ve Suriye’nin İdlib Kentinde yaşanan olaylar nedeniyle zor durumda kalan Suriyelilere ulaştırılmak üzere, Aydın iline bağlı 17 İlçeden çeşitli İnsani Yardım Malzemelerinden oluşan 28 TIR’lık yardım malzemesi toplandığı belirtilen Aydın Valiliği açıklamasında “Toplanan İnsani Yardım Malzemelerini taşıyacak olan 28 adet TIR, 19 Şubat 2020 Çarşamba Günü saat 14.00’da Efeler İlçesi Kurtuluş Mahallesinde (Yenidörtyol Mevkii) bulunan Eski Otobüs garajında düzenlenecek törenle ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere hareket etmişlerdir” denildi.

Söke Kızılay Derneği Başkanı Oğuz Eryıldız yaptığı açıklamada “3 gün süresince toplanan malzemeleri tırlara yükleyip Aydın’a gönderdik. Yardımlarımızın büyük çoğunluğunu en önemli gıda maddelerinden olan un, kuru baklagiller, yağ, battaniye yatak gibi ihtiyaç maddelerinden oluşuyor. Aydın’dan yola çıkan 28 tırın 3 tanesi Sökelilerin yardımlarını taşıyor” dedi. 

Söke İHH temsilcisi Sebahattin Akkın yaptığı açıklamada; Söke’den çıkan yardımların Aydın ilinde buluşacak konvoya katılacağını belirterek “Söke İHH ,Kızılay ,Sivil Toplum Kuruluşları Kaymakamlığımızın önderliğinde gerek Ticaret Odamız gerekse Sökeli vatandaşlarımızın katkılarıyla yardımlarımızı topladık. Yaklaşık Bin 200 çuval un, 15 bin adet yumurta, 100 adet yatak, 300’e yakın battaniye ve vatandaşlarımızın göndermiş olduğu gıda maddelerini hazırladık. İnşallah vatandaşlarımızın dertlerine derman olurlar. Sökelilere duyarlılığından dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.