AVŞAR MAHALLESİ İÇME SUYU ŞEBEKE YENİLEME ÇALIŞMASI MAYISTA BAŞLAYACAK

YENİS÷KE –  İsmail ERAVCI

Söke’ye bağlı Avşar Mahalle Muhtarı Erdoğan Bakan yaklaşık 4 yıldır yenilenmesini istedikleri Avşar Mahallesi içme suyu şebeke hattının önümüzdeki Nisan sonu veya Mayıs ayında başlayacağı bilgisi aldıklarını söyledi. Erdoğan Bakan geçtiğimiz hafta içinde Aydın Büyükşehir Belediyesine  giderek yapılacak olan çalışma ile ilgili ASKİ yetkililerinden bilgi aldıklarını söyledi.

Erdoğan Bakan yaptığı açıklamada “Avşar Mahallesi içme suyu hattı yaklaşık 50 yıllık bir hattı. Bundan dolayı sürekli patlıyor, zaman zaman çeşmelerimizden kırmızı sular akıyordu. Bilindiği gibi 50 yıl önce şebekeye demir borular konulduğu için bu borular, paslanmış ve çürümüştü. Çürüme nedeniyle sık sık patlaklar yaşanıyor ve mahalle susuz kalıyordu. Bizde yaklaşık 5 yıldır içme suyu şebekesinin değiştirilmesi talebinde bulunuyordu. Büyükşehir Belediyemiz nihayet 2020 yatırım yılına Avşar Mahallesi içme suyu şebeke yenileme çalışmasını da aldı. Geçtiğimiz hafta içinde iki azam ile birlikte Aydın Büyükşehir Belediyesine giderek ASKİ yetkilileri ile görüştük. Bize şebeke çalışmasının Nisan ayı sonu, Mayıs Ayı başı gibi başlayacakları sözü verdiler. Nisan sonu olarak belirlenmesinin nedeni bilindiği gibi şebeke yenilemede tüm sokaklar kazılıyor ve abone bağlantıları yapılıyor. Yağışlarla her yer çamur oluyor. Bunu Sarıkemer’de gördük. Bu teklif bize de uygun geldi. Yani Nisan ayı sonunda Avşar’da içme suyu çalışması başlıyor.

Biz geçtiğimiz yıllarda kendi imkanlarımızla bir içme suyu sondaj kuyusu açmıştık. O kuyuya Büyükşehir Belediyemize devrettik. Bu kuyunun suyu arıtma ile içilebilir raporu verildi. Bu arada 150 ton kapasiteli yeni bir içme suyu deposu yapılacak. Şu andaki depomuz 100 tonluk olduğu için mahalleye yetmiyordu. 150 tonluk depo ile büyük rahatlama olacak. Sağlıklı bir içme suyuna kavuşacağız. Artık çeşmelerimizden temiz su akacak” dedi.           

Paylaş

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.