EVREN GÜL: “LİGDE KALACAĞIMIZA İNANIYORUZ”

YENİSöKE İsmail ERAVCI

Sökespor ikinci yarıda takımın neredeyse tamamını değiştirerek lige başlarken Yıldızspor ile arasındaki puan farkı da 13’e çıktı. Sökepor’un bu saatten sonra Yıldızspor’un üstüne çıkarak ligde kalmayı garantilemesi zor gibi gözüküyor. Sökespor büyük ihtimalle playoff oynayacak. Sökespor’un BAL’da önümüzdeki sezonda kalabilmesi için playoff ’taki rakibini yenmesi gerekiyor.

Bu arada Aydın Süper liginde Bölgesel Amatör Lige çıkma mücadelesi veren takımlarda sürekli olarak kadrolarını yeni isimlerle takviye ediyorlar. Didimspor, Kuşadasıspor, Çine Madranspor, Aydın Büyükşehir Belediyespor gibi takımlar kadrolarını BAL tecrübesi olan oyuncularla takviye etmeye devam ediyorlar. Aydın Süper liginde şampiyon olan takım direk Bölgesel Amatör Lige çıkarken, ikinci olan takımda büyük ihtimalle Söke spor ile playoff  oynayacak. Kazanan takım Bölgesel Amatör Ligde yoluna devam ederken, kaybeden takımda Aydın Süper liginde mücadele erecek. Sökespor’un muhtemel rakipleri arasında Didim Belediyespor, Kuşadasıspor, Çine Madranspor, İsabeyli Şırlanspor ve Aydın Büyükşehir Belediyespor gibi takımlar bulunuyor.

Sökespor Kulüp Başkanı Fuat Evren Gül BAL’da ikinci devreye hoca değişliği ile başladıklarını belirterek “Sadece hoca değişikliği ile kalmadık. Bunun yanında 15 futbolcu ile yollarımızı ayırdık ve 13 kakviye yaptık. Sezon başındaki yapılanma sürecini ikinci yarının başında yaşamak zorunda kaldık. Ekinci yarıda 6’ncı haftaya geldik. Son olarak Aliağa Futbol A.Ş. karşısında iyi oynadık ancak şanssızlığımızı yenemedik. Yakaladığımız pozisyonlarda biraz daha dikkatli olabilseydik Aliağa Futbol A.Ş. karşısında galibiyet almamız hiçten bile değildi. Sökeli futbotseverlerin endişelenmesine gerek yok. Önümüzdeki haftalarda çok daha iyi olup playoff maçında karşımıza çıkacak rakibi net bir skorla yenebilecek şekilde fiziksel ve mental anlamda hazırlanıyoruz. Ligde kalacağımıza sonuna kadar inanıyoruz. Endişeye gerek yok. Ligde kalacağız” dedi.      

Paylaş

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.