ŞULE TUNTAŞ: “BUNUN ADI AHDE VEFASIZLIKTIR”

YENİSöKE (öZEL)

İsmail ERAVCI

İYİ Parti Söke Kurucu İlçe Başkanı Şule Tuntaş geçtiğimiz cumartesi günü yaptığı açıklamada, İYİ partiyi Söke’de kurarken, İYİ  Parti iktidarında ülkemde demokrasi, Söke’mde DEMOKRASİ istiyoruz diye yola çıktıklarını belirterek ancak Söke’de gelinen noktada demokrasi yerine küçük köşe başlarında Parti içi dedikodu üretmek, sosyal medyada hakaret, küfür etmek gibi durumları müsaade etmenin acziyet ve gaflet olduğunu söyledi.

 Şule Tuntaş, yaptığı açıklamada “Şimdi şunu belirtmek istiyorum ve özellikle Söke kamuoyunun bilgisine sunmak isterim. İYİ Parti olarak bizim esas çıkış amacımız ülkemizde demokrasiyi tam tesis etmektir. Demokrasi herkese lazım, hukuk herkese lazım, bu bağlamda ben İYİ partiyi Söke’de kurarken, İYİ  Parti iktidarında ülkemde demokrasi, Söke’mde DEMOKRASİ istiyoruz diye yola çıktık. Gördüğüm ve gelinen nokta, küçük köşe başlarında Parti içi dedikodu üretmek, sosyal medyada hakaret, küfür etmek ise SAYGIN bir SİYASETTE bunlar olmaz, olamazda. Bunlara müsaade etmek ise ayrı bir acziyettir ve gaflettir. Kesinlikle bu durumlara düşürmemek gerekir partimizi. İYİ Parti Söke ilçe başkanlığının KURUCU  İLÇE BAŞKANI olarak 1. olan kongremizi bundan yaklaşık 22 ay önce yaptık. İlk seçimde Başkan  olarak seçildim. Benim için büyük bir gururdur.

ÜYENİN DELEGE OLMA BAŞVURULARI KEYFİ UYGULAMALARLA ENGELLENİYOR 

Bu 2. kongrede seçime iki aday girmiştir. Delege kararı ile seçim tamamlanmıştır. Söke İYİ Parti 2. seçilmiş başkanını tespit etmiştir. Her iki adayı da tebrik ediyorum. Ancak Delege seçimlerinin yapılışını ve seçimini tasvip etmiyorum, demokratik uygulamalara aykırı buluyorum. Bir aileden 4-5 kişinin delege seçilmesini içime sindiremiyorum. Hatta ve hatta delege müracatı olmayan üyelerin delege seçildiklerini bile öğrenmek çok üzücü ve manidardır.  Bunları ben söylemiyorum üyelerimiz bu duruma bizzat şahit olup kendileri yaşadıklarını tarafıma anlatmışlardır. Kongre salonunda basın mensuplarının yanıma gelip delegelere NEDEN BASKI yapılıyor? Diye sormaları bile içimi acıtmıştır.  Demokrasi gereği partimizin bütün üyelerinin delege olma veya olmama hakkı vardır. Bu hakkın keyfi uygulamalarla ilçe yönetimi tarafından yok sayıldığı partililerimiz tarafından söylenmektedir.  Bu durum üyelerimiz arasında huzursuzluğa sebebiyet vermiştir. İYİ partide yola çıkışımız demokrasiydi ama delege seçimleri bu durumun tersi bir durumu ortaya koymuştur. Ben doğruların peşinde oldum. Delege listesini elinize alıp baktığınızda durumu gayet net göreceksiniz. Yalan yanlış dedikodular üretmek, İYİ partinin iyi insanlarına yakışmaz. Eğer elinizde bir belge varsa, hukuk yolu açıktır.  Herkesin sağduyu sahibi olarak hareket etmesini bekliyorum. Biz herkesin partisi olmak için uğraşmalıyız. Üzüldüm, çünkü kurucu ilçe başkanı olarak il delegesi yazılmamak AHDE VEFASIZLIĞIN ta kendisidir. Gerçekleri karartmaya çalışmakla hiçbir şey elde edilemez” dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.