SÖKE’DE VERGİ HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI

YENİSÖKE – İsmail ERAVCI

Her yıl olduğu gibi Şubat ayının son haftası kutlanan Vergi Haftası etkinlikleri başladı. Söke Vergi Dairesi Müdüresi Semra Sakınç, Söke Mal Müdürü Vekili Fatma Esin, Aydın SMMMO Söke temsilcisi Mehmet Yabancı, Söke Vergi Dairesi müdür yardımcıları ve ilçedeki serbest muhasebeci ve Mali Müşavirlerden oluşan bir grup Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına Çelenk koyup saygı duruşunda bulundular.

Daha sonra ekip Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu’nu makamında ziyaret ettiler. Ekip öğleden sonra da Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’i makamında ziyaret ettiler. Hafta boyunca ziyaretlerin devam edeceği bilgisi verildi. , Aydın SMMMO Söke temsilcisi Mehmet Yabancı yaptığı açıklamada “1990 yılından itibaren Maliye Bakanlığı’nın talimatıyla vergi haftası kutlamaları yapılmaya başlandı.  Her sene Şubat Ayının son haftası Vergi Haftası kutlamaları yapılıyor. Buradaki amaç öncelikli olarak çoçukların, gençlerin vergi bilincini oluşturmak. Bunun yanında da mükelleflerin istekli olarak, gönüllü olarak vergilerini zamanında ödemeleri. Bu bilinçle vergi haftası her sene kutlanıyor. Bu senede ülke olarak Vergi Haftasında hedeflerimiz büyük diyoruz. Ülkenin hedeflerine ulaşması içinde vergilerin verilmesi gerekli. Bu amaçla vergi haftasını kutluyoruz” dedi.

Dijital arşiv, e-fatura uygulaması ile ilgili de bilgi veren Mehmet Yabancı “Zaman teknoloji zamanı. Teknoloji ilerledikçe eski sistemde meydana gelen kağıt israfı  artık yok oluyor. Yeşil korunuyor. Artık her şey dijital ortama girdi. Bununla ilgili tüm kamu kurumlarında olduğu gibi kağıt yerine esnafta artık faturaları dijital ortamda hazırlamaya başladı. Böylece vergi kaçırmanın önüne geçilmeye çalışılıyor. Dijitalleşme önümüzdeki günlerde çok daha fazla kullanılmaya başlanacak. Bilindiği gibi 1 Ocaktan itibaren mükelleflerimizin büyük çoğunluğu dijital arşiv, e-fatura, e- defter uygulamasına geçti. E- fatura yaygınlaşıyor. Bundan sonra da daha çok yaygınlaşacaktır” dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.