SÖKE BELEDİYESİ DEZENFEKTE ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

YENİSÖKE  İsmail ERAVCI

Tüm dünyanın olağanüstü duruma geçtiği Koronavirüse karşı belediyelerde dezenfekte çalışmalarına ağırlık verdi. Söke Belediyesinde de bu konuda çalışmalara belediye birasını dezenfekte ederek başladı. Bu arada Söke Belediyesinin kursların yapıldığı birimlere de dezenfekte ettiği bilgisi verildi.

Söke Belediyesi tarafından yapılan açıklamada “Sağlık İşleri Müdürlüğümüz tarafından vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu Belediye Hizmet Binamız ve Bedesten Kurs Merkezimizde ilaçlama çalışmaları başlatıldı. Koronavirüse karşı tedbirler alınırken merkez belediye binası ve bağlı birimlerde dezenfekte çalışması sürdürülüyor” denildi.

Öte yandan cumartesi ve Pazar günleri başta okullar olmak üzere, ibadethaneler, parklardaki oyun grupları, toplu taşıma araçları, umuma açık yerler, resmi kurumların da dezenfekte edileceği bilgisi verildi.

Bakteri ve virüsün ortamdan uzaklaştırılması; var olan virüslerin yok edilmesi amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında Söke Belediyesi’nin tüm birimleri ortak çalışma yürütecek. Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün bünyesinde oluşturulan 4 (dört) ayrı ilaçlama ekibinin yanında Söke Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park İşleri Müdürlüğü ekipleri de sahada kendi alanlarında gerekli dezenfekte çalışmalarını yapacak.

Sağlık İşleri Müdürlüğü ilaçlama ekiplerince hafta sonunda tüm okulların dezenfektasyon çalışması gerçekleştirilecek. İlçedeki tüm ibadethanelerde de Söke Belediyesi ekiplerince dezenfekte çalışması yapılacak. Söke Belediyesi Park İşleri Müdürlüğü parklardaki çocuk oyun ve oturma gruplarını, Temizlik İşleri Müdürlüğü yeraltı ve yerüstü çöp konteynırları dezenfekte edilecek.

Paylaş

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.