SÖKE VOLEYBOL ERKEK TAKIMI DA KURUYOR

YENİSÖKE  İsmail ERAVCI

Söke’de voleybolun gelişmesinde önemli katkılarda bulunan Söke Voleybol Spor Kulübü önümüzdeki yıldan itibaren ortaokullar düzeyinde erkek voleybol takımı da kuracağı bilgisi verildi. Söke Voleybol Kulüp Başkanı Mesut Çağlar eğer Aydın’da 4 takım çıkarsa lige katılacaklarını söyledi.

Geçtiğimiz Perşembe akşamı yapılan maçların ardından açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Mesut Çağlar “Sadece 2’nci ligde değil, midi, küçük kızlar, yıldız kızlar ve genç takımlarımızla da maçlarımıza devam ediyoruz. Başarılı sonuçlar alıyoruz. Perşembe günü de peş peşe iki galibiyet aldık. Yıldızspor Aydın’da önemli bir voleybol kulübü. Bu kulübe karşı güzel mücadele ettik. Söke’ye başka bir müjdemizi de verelim ortaokullar olarak seviyesinde de bir erkek takımı çıkaracağız. Şu anda takımımızda hazır. İlde eğer 4 takım oluşabilirse lig kurulacak. Ligde lig kurulduğu zaman orada da gücümüzü gösterip iyi sonuçlar alacağız. Erkeklerde de bu mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

Sazlı mahallesinde başarılı bir öğretmenin bulunduğunu söyleyen Mesut Çağlar “Oradaki öğretmenimiz çocukları çok iyi hazırlıyor. Bu sene önemli başarılar elde ettiler. Bizde istiyoruz ki bu çocuklarımızın emekleri boşa gitmesin. Bir kulüp çatısı altında olurlarsa erkeklerde de Türk voleyboluna başarılı sporcular kazandırabiliriz. Bu çocuklar Türkiye finallerine gittiler. Bu çocuklarımıza hem kaymakam beyimizin destekleri ile katkıları ile kulübümüz bünyesinde onlarla da mücadele edeceğiz” dedi.

Perşembe günü akşamı Yıldız takımı maçını da değerlendiren Mesut Çağlar “Maçı aldık ama bizim yıldız takımımız bu değil. Çünkü şu anda yıldız takımımızda oynayan oyuncularımızın büyük bölümü ikinci lig kadrosundaki çocuklarımız. Bugün biraz gününde değillerdi. 3-1 aldık ama o seti de vermememiz gerekiyordu. Bunun biraz konsantrasyon eksikliğinden kaynaklandığını düşünüyorum. Hocamız bununla ilgili ilerleyen zamanlarda tedbirlerini alacaktır. Hocamıza güveniyoruz. Yıldızlarda iddialıyız, şampiyon olmak istiyoruz. Ama bu günkü oyunumuzu daha ileriye taşımamız gerekiyor” dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.