TURİZM SEKTÖRÜ: KAYBEDİLECEK BİR SEZON DEĞİL

YENİSÖKE 

 İsmail ERAVCI (ÖZEL)

Geçtiğimiz Cuma günü Söke Ticaret Borsası Suat Orhon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile protokol imzalayan 6 otelin genel müdürü yaptıkları açıklamada, sezonunun kaybedilecek bir sezon olmadığını söylediler.

6 Genel Müdür adına sezon öncesi değerlendirmelerde bulunan Labranda Ephesus Prencess  Otel Genel Müdürü Gürel Esemen “Uçaklarla ilgili haber bekliyoruz. Tek ümidimiz ucak iptallerinin olmaması. Bununla beraber bizde planlamamızı ve rotamızı çizeceğiz. Biz turizm sezonu açılışının ötelenmemesini istiyoruz ama görünen o  ki Nisan ayında açılışı planlanan pek çok tesis açılışlarını ertelemek zorunda kalacaklar. Ama bunu en az zararla atlatabilmek için Nisan sonu- Mayıs ayı başı gibi tesislerin aktif olması lazım. Kaybedilecek bir sezon değil. Çok büyük bir sektör ve çok büyük bir istihdam payından bahsediyoruz. O yüzden gelişmeleri çok yakından takip ediyoruz. Umarım sektörden hep beraber hayırlı haberler alırız” dedi.

Gazeteniz Yeni Söke muhabirinin şu anda iptallerin olup olmadığı soruya ise genel müdür “Şu an yoğun iptaller var. Günlük gelen rezervasyon oranında da doğru orantılı iptaller var. O yüzden çok stabil bir hat var. İlerleme kesinlikle yok. Şu anda doluluğunuz kaçsa o seviyede devam ediyor. Geriye de gitmiyorsunuz, ileriye de gitmiyorsunuz. O yüzden bir an önce bu krizin sona ermesini hep beraber bekliyoruz. Sektördeki birinci madde Koronaviris. Sıranın en başında bu var” dedi.  

Paylaş

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.