LİGLER ERTELENDİ

YENİSÖKE  İsmail ERAVCI

TFF’nin yaptığı toplantının ardından liglerin ertelendiğini açıklamasının ardından  Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’da yaptığı açıklamada, daha önce devam etmesi kararı alınan U19-1, süper lig ve B2A kategorisi maçlarının ertelendiğini  duyurdu. Bu kapsamda yarın oynanması gereken  U19-1 kategorisinde Sökegücü ile Aydınspor maçları da ertelendi.

Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta yapılan U19-1 kategorisi maçında Sökespor ile Sökegücü berabere almıştı. Alınan bu sonuç iki takımada yaramamış ve bu beraberlikten Aydınspor karlı çıkmıştı. Şampiyonluk mücadelesi veren iki Söke takımının umutları önümüzdeki sezonlara kalmıştı.

Öte yandan maçları ertelenen bir diğer takımda Sökespor oldu. Geçtiğimiz hafta yenilerek BAL’da devam etme şansını play off’a bırakan Sökespor yarın Salihli Belediyespor’la Salihli’de oynayacağı maçta coronavirüs tedbirleri kapsamında ertelendi.

Sökespor başkanı Fuat Evren Gül yaptığı açıklamada “TFF’nin ilkleri erteleme kararından sonra bizde bir toplantı yaptık ve Perşembe günü akşamından itibaren futbolculara izin verdik. Futbolcularımızın bir kısmı geçtiğimiz Perşembe günü akşamı tesislerden ayrılırken, bir kısmı da dün itibariyle tesislerden ayrıldılar. Bu iznin süresi maçların yeniden başlayacağı tarih ile ilgili. Eğer maçlar 2 hafta sonra başlayacaksa bu süre 3-4 gün ile sınırlı eğer maçların başlama tarihi 1,5 aya çıkarsa bu süre 10 ile 15 güne kadar uzayabilir. Yani hersey erteleme süresine bağlı. Önemli olan insan sağlığı ve sporcu sağlığı” dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.