SÖKE BELEDİYESİ SOKAK VE CADDELERİ DEZENFEKTE EDİYOR

YENİSÖKE İsmail ERAVCI

Söke Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından dün sabah saatlerinde başlatılan çalışmada çarşı merkezinden başlayıp, sokak ve caddeler ilaçlı sularla dezenfekte edilmeye başlandı. 

Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’in talimatıyla başlayan çalışmada öncelikle esnaf dükkanlarının önündeki kaldırım ve sokaklar dezenfekte edilmeye başlandı. Dün sabah iki araç ile başlayan çalışma öğleden sonra 3 araçla devam edildi. Bu günün çarşamba olması nedeniyle öncelikle çarşı merkezinden başlayan çalışmanın tüm Söke’yi kapsayacağını dile getirdiler. Söke Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri çalışmanın Söke’nin tamamını kapsaması nedeniyle bir günde bitirilmesinin zor olduğunu belirterek “Söke’yi baştan aşağı dezenfekte edeceğiz. Çalışmalara iki araçla başladık, 3 araçla devam edeceğız. Temiz bir Söke için çalışıyoruz” dediler. 

Vatandaşlar yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetini dile getirerek “Aydın Büyükşehir belediyesi pazar günü bu çalışmayı yapmıştı. Sorumluluk alanındaki tüm caddeleri dezenfekte etmişti. Söke Belediyesinden de böyle bir çalışma bekliyorduk. Onlarda sorumluluk alanındaki tüm caddeleri ve sokakları dezenfekte ediyolar. Bu çalışmanın şu kriz geçene kadar haftada bir yapılmasını istiyoruz” dediler.

Diğer taraftan Söke Belediyesi, koronavirüs mücadelesi kapsamında Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kurum ve kuruluşları, kamuya açık alanları belirlediği program dahilinde ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarına devam ediyor. 

“Çalışmalar İlçe Merkeziyle

 Sınırlı Değil”

Söke Belediyesi tarafından yürütülen koronavirüs mücadelesi sadece ilçe merkeziyle sınırlı kalmadı. Söke’ye bağlı çevre mahallelerde Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından çöp konteynırlarının yıkama ve dezenfekte çalışması yapılıyor. Ayrıca Park İşleri Müdürlüğü tarafından çevre mahallerde bulunan çocuk oyun alanları ve parklarda gerekli tedbirler alındı. Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerince çevre mahallelerde bulunan muhtarlıklar başta olmak üzere sağlık ocaklarında da ilaçlama çalışması yapıldı. 

“Etkin Mücadele Devam Edecek”

Söke Belediyesi tarafında gerçekleştirilen koronavirüs mücadelesinin etkin ve yoğun bir şekilde sürdürüleceğini belirten Başkan Levent Tuncel; vatandaşların  da hijyen ve çevre temizliği için gerekli duyarlılığı göstermesini beklediklerini söyledi. Başkan Tuncel; “Ekiplerimiz 24 saat teyakkuzda. Belirlediğimiz program çerçevesinde ilaçlama ve dezenfektasyon çalışmalarımız devam ediyor ve edecek. Koronavirüs salgınını bilinç ve disiplin içerisinde elbirliği ile atlatacağız” dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.