- G:

Sökeli öğrenciler Macaristan'da

Söke Anadolu Lisesi öğrencileri Aydın Milli Eğitim Müdürlüğü'nün koordinasyonunda AB Erasmus akreditasyon eğitimi için Macaristan'a gitti.

İsmail Eravcı
İsmail Eravcı Tüm Haberleri

SÖKE HABERLERİ -  Söke Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Sultan Efe ve 11. Dil Sınıfı öğrencileri Mustafa Efe Güler, Betül Ceylin Demir ve Hazal Karabatak'tan oluşan grup bir hafta Macaristan'da kalacak.

"OKULUN VE SÖKE'NİN TANITILMASI AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR PROJE"

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün koordinasyonunda hazırlanan AB Erasmus akreditasyon eğitimi projesinin kabul edildiğini söyleyen Söke Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Türk, "Bir öğretmen ve 3 öğrenci tarafından hazırlanan proje kabul edildi. Proje kapsamında diğer ülkelerden gelen öğrencilerle birlikte Macaristan'da öğrencilerimiz hem okulumuzu hem de Söke'yi tanıtacaklar. Macaristan'da bulunan öğrencilerimiz dil sınıfı öğrencileri olduğu için İngilizce seviyelerini de geliştirmiş olacaklar. Ayrıca öğrencilerimiz farklı kültürlerden gelen öğrencilerle tanışmış olacaklar. Proje kapsamında farklı ülkelerin eğitim politikaları hakkında da öğrencilerimiz bilgi sahibi olacaklar. Öğrencilerimiz Macaristan'ın tarihi yerlerini de gezecekler. Söke'ye döndüklerinde de Macaristan hakkında arkadaşlarına bilgi verecekler. Güzel bir proje. Hem okulumuzun hem de Söke'nin tanıtılması açısından da önem verdiğimiz bir proje" dedi.

17 Nis 2024 - 13:30 Aydin/ Söke- Eğitim

Mahreç  İsmail Eravcı