Söke’nin kültür hayatına hizmete devam

Gazetenin yazarlarından Mustafa Uluçay ve Yaşar Çağbayır’ın Sohbet ve İmza günü Gazeteniz YeniSöke’nin yayın merkezi olan Şafak Ofset Matbaacılık, Gazetecilik, Yayıncılık Ltd. Şti. tesislerinde geçtiğimiz Perşembe günü saat 14.00 ile 17.00 arasında gerçekleşti.

İsmail Eravcı
İsmail Eravcı Tüm Haberleri
+2
Haber albümü için resme tıklayın

YENİSÖKE- Haber Merkezi    

Gazeteniz YeniSöke’nin, Söke’nin kültürel hayatına katkı sağlamak amacıyla gazeteniz bünyesindeki  yazarların  katılımları ile ikincisi gerçekleştirilen SOHBET  ve İMZA GÜNÜ’ne ilgi yoğun oldu. Gazetenin yazarlarından Mustafa Uluçay ve Yaşar Çağbayır’ın Sohbet ve İmza günü Gazeteniz YeniSöke’nin yayın merkezi olan Şafak Ofset Matbaacılık, Gazetecilik, Yayıncılık Ltd. Şti. tesislerinde geçtiğimiz Perşembe günü saat 14.00 ile 17.00 arasında gerçekleşti.

Konukları Gazeteniz YeniSöke İmtiyaz Sahibi Hasan Hüseyin Yavaşoğlu, Genel Yayın Yönetmeni Şakir Aksayım, Matbaa ve Gazete personeli karşıladı.

Gazeteniz YeniSöke yazarları Mustafa Uluçay ve Yaşar Çağbayır kitaplarının öykülerini anlatırken, bu arada okurlar için kitaplarının yazılış öykülerini anlattılar.

Yaşar Çağbayır “İstiklal Marşı’nın Tahlili”, “Yanık Çaydanlık”, “Hoş Gelişler Ola”, “Bayrak Mücadelemiz ve İstiklal Marşı”, “Yatağan” “Kutadgu Bilig” adlı kitaplarının yazılış öykülerini anlattı.

Mustafa Uluçay ise “Son Saat ve Kıyamet”, “Yaradılış ve İnsan”, “Tefekkür” ve “Beşer, Adem, İnsan” adlı kitapları hakkında okuyuculara bilgiler verdi. Bu arada kitaplarının yazılış öykülerini de anlattı.

Katılımcıların kitap öykülerini büyük bir ilgi ile dinledikleri görüldü.

İmza ve Sohbet gününe Söke Belediye Başkan yardımcısı Mustafa İberya Arıkan, Söke İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Akkoyun,  Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fatma Neval Genç, Söke Hacı Halil Paşa Halk Kütüphanesi Müdürü Fatih Akbabalı, Söke Belediyesi Kültür Müdürü Hüseyin Batir, Ticaret Odası Başkanı Haluk Kutlay ve Başkan Vekili Erdinç Algür, Söke Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Ferhat Gültekin Coşkun, Türk Dünyası Aydın İl Başkanı Rıza Karaymir, Müslüm Çakır ve Hasan Korkut, Aydın Gazeteciler Cemiyeti Söke Şube Başkanı Ali Esmer, Konak Mahalle Muhtarı Galip Hanaylı, SİZDAĞ Başkanı Rasim Yavuzyılmaz, İlçe Emniyet Müdürlüğü Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Yörük, Söke Ticaret Odası Başkan adaylarından Erkan Kaçar ve Ticaret Odası Meclis üyesi Mehmet Akbudak, İlçe Milli Eğitim eski Şube Müdürlerinden Mustafa Demirtaş, Cengiz Akay, Gazeteniz YeniSöke yazarlarından Mustafa Genç’in yanısıra, Hüseyin Işık, Muhammed Oğuz, Oyhan Hasan Bıldırki, Tevfik Algı, Yusuf Keremit, Gülnur Er ve Gönül Çağbayır, Aşır Tunca gibi Söke’nin yakından tanıdığı  pek çok kişi katıldı.

Bu arada Gazeteniz YeniSöke’nin organizasyonunu gerçekleştirdiği Sohbet ve İmza gününe gelen konuklardan bazıları anı defterine duygu ve düşüncelerini yazdılar.

Gazeteniz YeniSöke Genel Yayın Yönetmeni

Şakir Aksayım “Yeni Söke gazetesi yazarlarından Mustafa Uluçay ve Yaşar Çağbayır’ın Sohbet ve İmza gününe katılanlara teşekkür ediyorum” şeklinde not düştü.

ADÜ Söke İşletme Fakültesi Dekanı

Prof. Dr.Turan Akkoyun “YeniSöke Gazetemizin düzenlemiş olduğu Yaşar çağbayır ve Mustafa Uluçay hocalarımızın imza gününe katılmaktan dolayı gurur duyuyorum. Katılan aktörleri yerelde ve evrenselde kazanım, sohbet ve imza gününde yazarlarımız da yerelden evrensele Türk kültürü ve Türk dünyasına kültür hizmeti sunmaktadırlar. Onların şahsında Türklüğe hizmeti bulunan herkesi saygıyla anıyorum. Emeği geçenlere ve YeniSöke Gazetesi’ne takdirlerimi sunuyorum” dedi.

ADÜ Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fatma Neval Genç “Yaşar Çağbayır ve Mustafa Uluçay beyefendilerin imza gününde yeni eserlerinden, hikayelerinden istifade ettik. Çalışkan ve üretken Sökeli yazarlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde düşüncelerini açıkladığı görüldü.

Söke Hacı Halil Paşa Halk Kütüphanesi Müdürü Fatih Akbaba “Söke’mizin değerli yazarları Mustafa Uluçay ve Yaşar Çağbayır’ın imza günü ilçenin kültürel gelişmesi açısından önemlidir” dedi.

Türk Dünyası Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Aydın İl Başkanı Rıza Karaymir “YeniSöke Gazetesi’nin düzenlemiş olduğu Yaşar Çağbayır ve Mustafa Uluçay’ın imza gününe katıldık. Kendilerinin başarılarının devamını temenni ediyoruz ve en kalbi duygularımla kutlarım” dedi.

Aydın Gazeteciler Cemiyeti Söke Şube Başkanı Ali Esmer “İlçemizin tarihi ile ilgili yazarları ve haberleri ile bizlere doğru bilgi veren YeniSöke Gazetesi’ne bugün düzenlemiş olduğu; değerli yazarları Yaşar Çağbayır ve Mustafa Uluçay’ın kitaplarının imza günü bizlerin ne kadar eksik olduğumuzu kanıtlamıştır. YeniSöke Gazetesi sahibi Hasan Hüseyin Yavaşoğlu Söke’mizin gelişmesi için yıllardan beri vermiş olduğu mücadele ile yerel basında olduğu kadar, yazarlarımıza vermiş olduğu destekler ile kültürel anlamda çok önemli işlere imza atmıştır. Kendisine ve yazarlarına başarılı çalışmalarının devamını diler, saygılar sunarım” dedi.

SİZDAĞ Başkanı Rasim Yavuzyılmaz düşüncelerini “YeniSöke Gazetesi yazarlarından Sayın dostlarım Mustafa Uluçay ve Yaşar Çağbayır’ın sohbet ve imza günü nedeniyle yazarlarımızı tebrik eder, başarılarının devamını diler ve saygılar sunarım” şeklinde not düştü.

Söke önceki dönem Tapu Müdürlerinden Ali Yılmaz “Söke ilçesine ilk geldiğim günden günümüze kadar tanımaktan ve dost olmaktan şeref duyduğum, genelde ülkemizin medarı iftiharı, özelde de Söke’mizin medarı iftiharı olan YeniSöke Gazetesi yazarlarından Yaşar Çağbayır hocam ile Mustafa Uluçay’ın söyleşi ve imza gününe katılmaktan onur duydum. Her iki güzide dostuma da yürekten tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Gazetenin YeniSöke’nin genç yazarlarından Cumhur Kartal Yıldız “Mustafa Uluçay ve Yaşar Çağbayır hocalarımızın Kaleme aldığı eserlerin imza gününe katılmaktan bir Sökeli yazar olarak onur ve gurur duydum” dedi.

TRT’den emekli Sürekli Basın Kartı sahibi gazeteci Hüseyin Işık “YeniSöke Gazetesi’nin gelenekselleşen Mustafa Uluçay ve Yaşar Çağbayır’ın Sohbet ve İmza gününe katılmaktan onur duydum. Söke’de pek alışık olmadığımız bu tür kültür etkinliklerinin artması dileğiyle saygılarımı sunarım” dedi.

MHP önceki dönem ilçe başkanlarından ve Ziraat Odası eski başkanlarından Muhammed Oğuz “Hocalarımız Mustafa Uluçay ve Yaşar Çağbayır’ın,  bu iki güzel İnsanın, güzel eserlerini okuyunca büyük zevk almıştım. Bugün de YeniSöke’deki tanıtım toplantısında müşerref olduğumuz arkadaşlarla beraber olduk. Söke’mizin güzide insanlarına bir kere daha tebrik eder, nice eserler vermelerini dilerim” dedi.

84 yaşında hukuk fakültesini bitirerek avukat olan Gazeteniz YeniSöke yazarlarından Mustafa Genç “Bir ay 10 gün sonra 30 yaşına girecek olan YeniSöke Gazetesi,nin değerli yazarlarından Sayın Yaşar Çağbayır ve Sayın Mustafa Uluçay’ın kitap tanıtım programının yapıldığı 20 Ekim 2022 Perşembe günü güzide bir topluluğun katılımını kutladık. 20 yıla yakın hizmet verdiğim, yazı yazdığım YeniSöke Gazetesi’nin bütün mensuplarına başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

Geçmişte MHP Söke İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’nın yanı sıra Aydın Milletvekili adayı da olan Gülnur Er “Değerli hocam Yaşar Çağbayır ve Mustafa Uluçay Hocam’ın imza günü ve söyleyişiye katılmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu güzel etkinliğe ev sahipliği yapan YeniSöke Gazetesi’ne de şükranlarımı sunarım. Sevgili Hocam Yaşar Çağbayır’a uzun süre eserlerini yazmak nasip eylesin; İyi ki varsınız” dedi.

Söke Ticaret Odası yönetim kurulu

başkan adaylarından Erkan Kaçar “YeniSöke Gazetemizin düzenlemiş olduğu Yaşar Çağbayır ve Mustafa Uluçay hocalarımızın imza gününe katılmaktan dolayı çok mutlu ve gurur duydum. Her iki hocamıza da eşsiz çalışmalarından dolayı canı gönülden tebrik ediyorum. Emeklerine sağlık. YeniSöke Gazetemizin sahibi Hasan Hüseyin abime de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Ticaret Odası meclis üyelerinden

Mehmet Akbudak “Düzenlemiş olduğunuz bu güzel etkinliğe davetinizden onur duydum. Söke’mizin değerli hocaları Yaşar Çağbayır ve Mustafa Uluçay ile sohbet etme ve tanışma imkanı bulduğumuz için teşekkür ederim. Yılların emeğiyle hazırlanan eserlerin olduğu bu güzel etkinliğe davetinizden onur duydum. YeniSöke Gazetemize ve değerli hocalarımıza teşekkür ederim” şeklinde dile getirdi.

Yazar Yaşar Çağbayır’ın eşi

Gönül Çağbayır “YeniSöke Gazetesi’nin düzenlemiş olduğu Mustafa Uluçay ve Yaşar Çağbayır’ın imza gününe katılmak benim için çok özel ve güzel bir gün oldu. Yazarlarımızı tebrik ediyorum. YeniSöke Gazetesi sahibi Hasan Hüseyin Bey’e ve Meryem Hanım’a da çok teşekkür ediyorum” dedigöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler YeniSöke Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı YeniSöke Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Sizce Söke'nin en büyük sorunu nedir?