OKULLARIN AÇILIŞINA SAYILI GÜNLER KALA PİYASALAR ÇOK DURDUN

İsmail Eravcı019- 2020 Eğitim Öğretim Yılı 9 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Söke’de yaklaşık 22 bin öğrenci okula başlarken, bu

İsmail Eravcı
019- 2020 Eğitim Öğretim Yılı 9 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Söke’de yaklaşık 22 bin öğrenci okula başlarken, bu 22 bin öğrencinin okula başlayacak olmasının bile piyasayı hareketlendirmediği belirtildi. Özellikle çanta ve kıyafet konusunda velilerin henüz alış veriş yapmadığı belirtildi.
Söke’de uzun yıllardır çanta ticareti yapan esnaflardan Mehmet Arif Ceylan “Piyasalar çok durgun Söke’de 22-23 bin öğrenci okula başlayacak. Ancak bizim sektörde hareket yok. Geçmiş yıllarda Ağustos ayının 15’i ile birlikte piyasalar hareketlenmeye başlardı. Aileler okul alışverişine başlardı. Okul alışverişinde öncelik kıyafet ve çantadan başlardı. Aileler önceliği çanta ve kıyafete verirdi. Ancak son yıllarda okul alışverişlerinin iyice düştüğünü görüyoruz. Önümüzdeki hafta okullar açılacak. Ancak çocuğuna çanta alanların sayısı çok azaldı. Piyasalar çok durgun. Bizim sektörde 15 Ağustos gibi başlayan hareket Ekim ayı başlarına kadar sürerdi. Okulların açılmasından sonra üniversite öğrencilerinin hazırlıkları başlardı. Bunun en önemli ayağını da valiz almak olurdu. Yeni alışveriş yapan yok. Sabah işyerini açıyoruz. Günlük yaptığımız alışveriş giderlerimizi karşılamıyor. Piyasalar gerçekten çok durgun. Bu hafta içinde hareketlenir mi bilmiyoruz.
Ancak vatandaş tüm giderlerinden kısmaya başladı. Yeni yerine eskilerle idare ediyor. Zorunlu ihtiyaçlarından bile kesiyor. Söke’de esnafların durumu çok kötü. Piyasaların açılmasını bekliyoruz. İnşallah bu hafta içinde biraz hareketlenir de bir nefes alırız” dedi

02 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.