GEKA DESTEKLİ “EGE HİKAYESİ” PROJESİ SON AŞAMADA

İsmail Eravcı SÖGİAD’ında üye olduğu Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu tarafından GEKA desteği ile hazırlanan Ege Hika

İsmail Eravcı

SÖGİAD’ında üye olduğu Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu tarafından GEKA desteği ile hazırlanan Ege Hikayeleri projenin hazırlıkları devam ederken, Cumartesi günü Söke Genç İş İnsanlarına konuk olan GESİFED proje ile ilgili bilgilendirmede bulundu. GESİFED Başkanı Avukat Aysun Nalbant ve Didim Genç İşadamları Derneği yönetimi de hazır bulundu.
Açış konuşmasını Söke Genç İş İnsanları Derneği başkanı Mustafa Korhan Taşkın yaptı. Taşkın “SÖGİAD ailem, basınımızın güzide temsilcileri hepiniz hoşgeldiniz. Öncelikle Irak sınırımızda şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyor terörün hertürlüsünü lanetliyorum” diyerek söze başladı. Bu sırada oldukça duygulanan Mustafa KorhanTaşkın bir süre beklemesine rağmen konuşmanın devamını getiremedi ve iyi olmadığını belirterek konuşmanın devamını Burak Semerci’nin yapmasını istedi ve toplantıdan ayrıldı.
Mustafa Korhan Taşkın uzun süre toplantıya devam edemedi ve konuşmayı Burak Semerci yaptı. Semerci konuşmasında “Bugünkü toplantımızın amacı federasyonumuz ve üye dernekler tarafından çalışmaları yapılan ve hazırlanan Ege Hikayesi projesinin tanıtımı. SÖGİAD olarak bu projenin ortağı olmaktan çok mutluyuz. Bu projeyle Söke’mizin kültürel zenginliklerini konum olarak önemini, tarihi geçmişini hem Türkiye’ye hem de dünyaya tanıtma fırsatı yakalayacağız. Sivil toplum kuruluşları bir ülkenin demokrasi simgesi, çok sesliliği, siyasi partiler gibi etkin, gündem belirleyici, çözüm üretici, ekonomiden kültüre her konunun takipçisi olmazsa olmaz unsurlarıdır. Federasyonumuz ve biz üye dernekler bu duygularla ve Atatürk ilkeleri ışığında, hiç bir menfaat gözetmeden ülkemiz ve bölgemiz için çalışmalarımıza devam etmekteyiz.
Çalışmalarımızın tek amacı daha güzel, daha yaşanabilir medeni ve refah bir Türkiye” dedi.
Daha sonra projenin genel hatları ile ilgili bilgi veren GESİFED başkanı Avukat Aysun Nalbant, Söke’de kendilerini misafir eden Söke Genç İş İnsanları Derneğine teşekkür ederek sözlerine başlayıp “Burada Didim Genç İşadamları derneği de var. GESİFED Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonudur. Bir çatı örgüttür. Biz de GESİFED yönetimi olarak SÖGİAD’ın içinde bulunduğu üyelerimizle GEKA tarafından da uygun görülen fikir tepsisi projemizi tamamladık. O projede bu Ege Hikayesi adlı proje seçildi. Bizi de o projeyi büyütüp şekillendirmek kaldı. Bunun çok kıymetli olduğunu bilerek işe başladık. Doğru düşündüğümüzü de geçtiğimiz günlerde Turizm Bakanı’nın federasyonumuzu direk olarak Ankara’ya davetiyle anladık, doğruladık ki düşünce de doğruymuş. Hakikaten Ege Hikayesi Bölgesel ölçekte bir proje olduğu için bakanlık tarafından ilgiyle karşılandı. Biz bakanlıktan randevu alıp projeyi anlatmak isterken bakanlıktan davet geldi. 22 Nisan’da bakanımıza da projeyi anlatacağız. Anlatırken Söke, Didim ve diğer derneklerin temsilcileri de aramızda olacak. Proje bölgenin iyi tarımından nitelikli işgücüne, markalı ürün üreten sanayisinden, coğrafi güzelliklerine, antik şehirlerinden yöresel ürünlere kadar çok çok geniş yelpazesi olan uzun süreli bir proje. Projenin ön etabının bütçesi bile yaklaşık 1,5 milyon TL. civarında. Sponsorlara ihtiyacımız var. Ama aslolan kendi sermayemizdir” dedi.
Görsel sunum henüz hazır olmadığı için basına gösterilmedi. Görsel sunum basına kapalı yapıldı.

22 Nisan 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Yeni sitemizden ne kadar memnunsunuz ?