3 MAHALLE KALDI

Söke’de 18 mahalle’de başlayan tapu paftalarının yenilenmesi çalışmalarında son 3 mahallenin kaldığı belirtilirken, Yenidoğan Ma

Söke’de 18 mahalle’de başlayan tapu paftalarının yenilenmesi çalışmalarında son 3 mahallenin kaldığı belirtilirken, Yenidoğan Mahallesi’nin paftaları geçtiğimiz günlerde Söke Kadastro Biriminde askıya çıktı.

Söke Kadastro Birimi’nde askıya çıkan paftaların 23 Şubat 2016 tarihine kadar askıda kalacağı bilgisi verilerek “Yenidoğan Mahallesi’nde 1588 adet parsel 23 Şubat tarihine kadar askıda kalacak. Bu süre içinde malikler parsellerini gelip bakabilirler. Eğer hata varsa Kadastro Birine başvurarak düzelttirebilirler. Süresi içinde başvurmadıkları takdir de paftalar kesinleşecektir. Bu durumda malikler haklarını mahkeme yolu ile arayabileceklerdir.

Söke’de şu anda 14 yerleşim yerinin tapu paftaları yenilendi. Yenidoğan Mahallesi 15. yerleşim yeri. Sadece Güllübahçe, Sazlı ve Savuca Mahallelerinin tapu paftaları kaldı. Önümüzdeki günlerde de bu 3 mahallenin tapu paftaları askıya çıkacak. Mayıs ayına kadar çalışmanın tamamlanacağını tahmin ediyoruz.”dediler.

16 Şubat 2016 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.