MAHALLE SAKİNLERİNİN İSTEĞİ OLDU

İsmail ERAVCI -ÖZEL- Söke’de Eski Cezaevi binası ile Yenidoğan Mahallesi arasında bulunan Yeşilköşk olarak adlandırılan yere ya

İsmail ERAVCI -ÖZEL-

Söke’de Eski Cezaevi binası ile Yenidoğan Mahallesi arasında bulunan Yeşilköşk olarak adlandırılan yere yapılması planlanan kavşak konusunda mahalle sakinlerinin isteği doğrultusunda onayın çıktığı ve geçtiğimiz günlerde Karayolları İzmir Bölge Müdürlüğünden gelen teknik elamanların bölgede ölçümler yaptıkları bilgisi verildi.

Bölgede özellikle karşıdan karşıya geçişler sırasında çok sayıda trafik kazasının meydana geldiğini söyleyen Yenidoğan Mahalle Muhtarı Tuncay Tunç, eski cezaevi binası yanında bulunan kavşağın yaklaşık 500 metre daha aşağıya kaydırılması yönünde 4-5 yıldır mücadele ettiklerini belirterek “Bu süre içinde Yeni Söke Gazetesi hep yanımızda oldu. Bizlerin çevre yolunda yaşadığı sıkıntıları ilgililere duyurulmasında önemli görevler üstlendiniz. Eğer bugün kavşağın 500 metre daha aşağıya kaydırılması konusunda Karayolları tarafından onay çıkıyorsa bunda Yeni Söke Gazetesi’nin de payı büyüktür. Yenidoğan Mahalle sakinleri olarak Yeni Söke Gazetesine teşekkür ediyoruz.”dedi.

Geçtiğimiz günlerde Karayolları Bölge Müdürlüğünden gelen teknik ekiplerin yeni kavşak yapılması planlanan alanda ölçümler yaptıklarını söyleyen Muhtar Tuncay “Yapılan ölçümlerde Yeşilköşk mevkiindeki alanın kavşak yapımına uygun olduğuna karar verildi. Alanda rahatlıkla bir kavşağın sığabileceğini söylediler. Yani alan bakımından sıkıntı yok. Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkilileri bize kavşağın onayının çıktığını söylediler. Kavşağın hizmete girmesiyle birlikte özellikle Yenidoğan Özbey mevkiinde büyük bir rahatlama meydana gelecek. Çünkü Söke merkezden araçları ile gelen vatandaşlarımız cezaevi yakınındaki kavşaktan dönerek yaklaşık 500 metre ters yönde ilerleyip Özbey’e dönüyordu. Özbey’e dönmeleri için yaklaşık 1,5 km. uzakta bulunan Yenidoğan çıkışındaki kavşaktan dönmeleri gerekiyordu. Yani fazladan en az bir 3 km. yol yapmak durumunda kalıyorlardı. Günde 3-4 defa bu yolu aynı şeyi yapmak gerekiyordu. Buda hergün fazladan 10 -12 km. yol yapmak anlamına geliyordu. Bunu göze alamayan sürücüler daha ekonomik ve zaman nedeniyle tehlikeli olmasına rağmen 500 metre ters yönde hareket ediyordu. Buda beraberinde pek çok tehlikeyi getiriyordu. Kavşağın kaydırılması ile birlikte hem Yenidoğan Mahalle gerişindeki kavşağın yükü azalmış olacak hem de cezaevinin taşınmasıyla rantabıl hale gelen kavşak daha fazla işlerlik kazanmış olacak. Ben kavşağın kaydırılmasında emeği geçen AK Parti Aydın Milletvekillerimize, Söke ilçe teşkilatına ve Karayollarına teşekkür ediyorum. Sonunda isteğimize ulaştık.”dedi.

14 Ocak 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Yeni sitemizden ne kadar memnunsunuz ?