3 AY İÇİNDE SAVUCA’DA İKİ CADDENİN ASFALTI YAPILACAK

İsmail ERAVCI Söke’ye bağlı Savuca Mahallesinde iki caddenin önümüzdeki günlerdeki 3 ay içinde asfaltlanacağını söyleyen Savuca

İsmail ERAVCI

Söke’ye bağlı Savuca Mahallesinde iki caddenin önümüzdeki günlerdeki 3 ay içinde asfaltlanacağını söyleyen Savuca Mahalle Muhtarı Tuncel Uyanık, Savuca’nın Söke Merkezden ayrı düşünülemeyeceğini belirtti. Tuncel Uyanık, Savucanın iki büyük caddesi olan İnönü ve Cumhuriyet Caddelerinin asfaltlanması için Aydın Büyükşehir Belediye Başkan vekili Barış Altıntaş’ın mahalleye geldiğini söyledi.

Barış Altıntaş’ın Savuca Mahallesine Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli ile birlikte ziyaret ettiğini söyleyen Muhtar Tuncel Uyanık “Savuca Beldeden mahalleye dönmüş bir yerleşim yeri. Bugün Söke’ye en yakın dış mahalle konumunda. Aslında dış mahalle demek bile bana göre yanlış. Savuca Söke Merkeze dahil olmuş bir mahalle. Söke Merkezde Yenicami Mahallesi ile Konak Mahallesini nasıl istasyon caddesi ayırıyorsa, Söke ile Savuca’yı da 4 metrelik bir dere ayırıyor. Biz Söke ile iç içe geçmiş durumdayız. Biz Söke’nin merkez mahallesiyiz aslında. Yollarımız sokaklarımız çok bozuk. Önceki gün mahalemizi ziyaret eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Barış Altıntaş ve Bölge koordinatörü Fatih Akkentli’ye mahallemizin sorunları hakkında bilgi verdik. Büyükşehir hizmet alanı içinde olan iki caddemizin 3 ay içinde asfaltlanması kararı alındı. Bu iki cadde Savuca’nın en önemli iki caddesi. Bu yıl içinde asfaltlanacağı sözü verildi. Şimdiden teşekkür ediyorum.”dedi.

Savuca’da vatandaşın her hizmeti muhtardan beklediğini söyleyen Muhtar Tuncel Uyanık “Beni belediye başkanı sanıyorlar. Her sorunda bana geliyorlar. Büyükşehir Belediyesine veya Söke Belediyesine yönlendiriyorum ama bu yeterli olmuyor. Vatandaşa sadece elimde telefonumun olduğunu ve bunun dışında muhtarlığın başka bütçesi olmadığını anlatmaya çalışıyorum. Üstelik telefon faturasını da cebimizden ödüyoruz. Savuca’ya hizmet bekliyorum.”dedi.

İÇME SUYU ŞEBEKESİNİN

DEĞİŞMESİ GEREKLİ

Muhtar Tuncel Uyanık, Savuca Mahallesi’nin en büyük sorununun içme suyu şebekesi olduğunu belirterek “İçme suyu şebekemiz çok eskidi. Bundan dolayı sık sık içme suyunda patlaklar oluyor. Günde ortalama 8-10 adet şebeke hattında borular patlıyor. Çağırıyoruz ASKİ’ye mümkün olduğunca kısa sürede tamir ediyorlar. Ancak bu böyle başa çıkmaz. Şebeke patlıyor, su yabana gidiyor. İnsanlar susuz kalıyor. ASKİ patlak yapmak için zaman harcıyor. Emek harcıyor, maliyet yükseliyor. Savuca içme suyu şebekesinin bir an önce yeniden yapılması gerekiyor. İçme suyu şebekesi yenilenirse patlaklarda aza inecek. Onun için içme suyu şebekemizin değişmesini istiyoruz. Sorunlarımızı Büyükşehir Belediyesine ilettik.”dedi.

27 Temmuz 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.