“MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA TALİBİM”

CHP Aydın Milletvekili aynı zamanda 7 Haziran seçimlerinde milletvekili Adayı olan Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, 7 Haziran seçim

CHP Aydın Milletvekili aynı zamanda 7 Haziran seçimlerinde milletvekili Adayı olan Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, 7 Haziran seçimleri sonra kurulacak muhtemel bir CHP iktidarında Milli Eğitim Bakanlığına talip olduğunu belirterek, taşımalı eğitime son vereceklerini söyledi.

Dün Söke’de sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden Metin Lütfi Baydar Söke Çarşamba pazarını da ziyaret etti. Beraberinde ilçe yöneticileri ile birlikte Söke ADD Şübesine gelen Metin Lütfi Baydar burada özellikle eğitim üzerinde durdu. Baydar, olası bir CHP iktidarında hedefinin Milli Eğitim Bakanlığı olduğunu belirterek, uzun yıllardan sonra Aydın ilinin bir bakanı olacağını söyledi. Baydar 2004 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörlüğüne atandım. Necdet Bey üniversite’de 22 ayrı cemaat var, burada eğitim birliğini siz sağlarsınız dedi. Göreve başladım. Gönen’de harabe haline gelen köy enstitüsü binasını tadilat yaptık. Burada köy enstitüsü kampüsü kurdum. Köy enstitüleri Cumhuriyetin ilk yıllarında ulus devleti hayata geçirmek için en önemli model oldu. Ben şu anda CHP’de Milli Eğitim grup sözcüsüyüm. 7 Haziran haziran’da yapılacak olan milletvekilliği seçimleri sonunda olası bir CHP iktidarında Milli Eğitim Bakanı adayıyım. Neden Milli Eğitim Bakanlığı derseniz burada çok büyük tahribat var. Hemen müfredatı değiştireceğim. Müfredatı urafelerden arındıracağım.

Bunların çıkardığı yönetmelikleri hiç dokunmayacağım. Çıkardıkları yönetmeliklerle kendilerini vuracağım. Torpille ve haksız olarak göreve gelenleri görevlerinden alacağım. İyi niyetli olanları cımbızla ayıklayacağım. Eğitimde sistemimiz 1+8+4 olacak. Dersimizi çalıştık. YÖK’ü kaldıracağız. 7 yıl rektör, 4 yıl CHP’de Milli Eğitim grup sözcülüğü yaptım. Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’dan Milli Eğitim Bakanlığına talep edeceğim. İnsanları çağdaş eğitimle buluşturacağım. Atanamamış bütün öğretmenleri atayacağız. Köy okulları açılacak. Taşımalı eğitim kalkacak. Bir öğrenci dahi olsa orada 2 öğretmen görev yapacak. Okul varsa, öğrenci yoksa yine öğretmen olacak. Çünkü öğretmenin işi sadece öğrenci yetiştirmek değil köylüyü bilinçlendirmek olacak. Türkiye’yi Cumhuriyet rejiminden çıkararak padişahlık getirmek istiyorlar. Padişahlık sistemi istemiyoruz. Milli Eğitimde köklü değişiklikler yapacağız.”dedi.

23 Nisan 2015 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.