OTLAR İÇİNDE HIDIRELLEZ

Her sene olduğu gibi bu yılda Sökeliler hıdırellezi kutlamak için Söke Çayını tercih ettiler. Ancak dün öğle saatlerine kadar ça

Her sene olduğu gibi bu yılda Sökeliler hıdırellezi kutlamak için Söke Çayını tercih ettiler. Ancak dün öğle saatlerine kadar çayın içinin temizlenmediği görüldü. Geçtiğimiz yıllarda nispeten temizlenen Söke Çayında bu sene hiçbir temizlik çalışması yapılmadığı görüldü.

Söke Çayında geçmiş yılların aksine hiçbir temizlik çalışması yapılmadığını söyleyen vatandaşlar “Söke Çayı önemli. Hıdırellez kutlamaları öncesinde Söke Çayında hiçbir temizlik yapılmadı. Çayın içindeki otlar o kadar büyük ki çayın içine giren insanlar neredeyse kaybolacak.”dediler.

Öte yandan Söke Çayına yakın oturan vatandaşlar hava sıcaklığının artmasıyla birlikte Söke Çayından pis kokuların gelmeye başladığını belirterek “Söke Belediye Başkanı göreve geldiğinde ilk yapacağı icraatın Söke Çayı olacağını söylemişti. Ancak aradan iki yıl geçti Söke Çayı ile ilgili doğru dürüst bir temizleme çalışması yapılmadı. Bu gün hıdırellez. Hıdırellez öncesinde Söke Çayında kapsamlı bir temizlik beklerdik. O kapsamlı temizliğei bile yapmadılar. Şu anda Söke Çayı içindeki otların boyu insan boyuna erişmiş durumda. İnsan boyunda olan otlar arasında hıdırellez kutlanacak. Çocuklar bu otların arasına nasıl girecek. Yağmur yağmasına rağmen Söke Çayından kokular eksik olmuyor. Hiç değilse hıdırellez de Söke Çayı temizlenseydi. Söke bu kadar sahipsiz hiçbir dönemde kalmadı.”dediler.

06 Mayıs 2016 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Yeni sitemizden ne kadar memnunsunuz ?