2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI UYUM HAFTASI İLE BAŞLADI

İsmail Eravcı Yeni eğitim öğretim döneminde ana sınıfı, ilkokul bir ve ortaokul birinci ve lise birinci sınıfa başlayan öğrenc

 İsmail Eravcı

Yeni eğitim öğretim döneminde ana sınıfı, ilkokul bir ve ortaokul birinci ve lise birinci sınıfa başlayan öğrenciler için okula uyum haftası Söke’de de başladı. Söke’de 6 bin 505 öğrenci uyum haftası kapsamında eğitim öğretime başladı.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) uygulanan okula uyum haftası, öğrencilerin okul kaygılarını gidermek ve okul ortamını sevdirmek, öğrenme ortamını, öğretmen ve arkadaşlarını tanımalarını sağlamak amacıyla 2006-2007 eğitim öğretim yılından bu yana devam ediyor. Söke’de dün sabahtan itibaren ana okullarında 2 bin 73, birinci sınıflarda 1374, beşinci sınıflarda 1389, dokuzuncu sınıflarda 1660 öğrenci olmak üzere 6 bin 505 öğrenci uyum ve motivasyon eğitimine alındı. Söke’de bu kapsamda okula uyum haftasında “çocuk-aile-öğretmen tanışma”, “okul ve eğitim ortamını tanıma”, “arkadaşlarla oyun oynayarak kaynaşma” gibi etkinlikler düzenleniyor.

Özellikle ana okulu ve birinci sınıf öğrencileri büyük heyecan duydukları görüldü. Uyum eğitimi hafta sonuna kadar devam edecek.

11 Eylül 2018 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Yeni sitemizden ne kadar memnunsunuz ?