TİCARET ODASI MUNZAM AİDATLARIN 1’İNCİ TAKSİDİNİ ERTELEDİ

YENİSÖKE İsmail ERAVCI Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Kutlay dün yaptığı yazılı açıklamada, Ticaret Odası üyele

YENİSÖKE İsmail ERAVCI

Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Kutlay dün yaptığı yazılı açıklamada, Ticaret Odası üyelerinin Haziran Ayında ödemesi gereken yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin herhangi bir gecikme zammı/faizi tahakkuk ettirilmeksizin uzatılarak ikinci taksitle beraber ekim ayında ödenmesi uygun bulunduğunu söyledi.

Haluk Kutlay açıklamasında “Düyaya bir kabus gibi çöken koronavirüs (covid-19) salgınıyla mücadelenin en yoğun olduğu günlerden geçmekteyiz. Bu zorlu günlerden geçerken mücadele gücümüzü, moral motivasyonumuzu ve birlik, beraberlik  duygumuzu yüksek tutmaya özen göstermeliyiz. Bizler üyelerimizin sorunlarını ve nefes aldıracak taleplerimizi üst kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’ne ilettik iletmeye devam ediyoruz. TOBB tarafından da sorun ve öneriler üst mercilere iletiliyor.

Üyelerimizin Haziran ayında ödemesi gereken yıllık ve munzam aidatların birinci taksiti herhangi bir gecikme zammı/faizi tahakkuk ettirilmeksizin uzatılarak ikinci taksitle beraber ekim ayında ödenmesi uygun bulunmuştur. Şu an için en önemli konu salgının kontrol altına alınmasıdır. İnanıyorum ki salgının kontrol altına alınmasından sonra ekonomik kayıplar hızla telafi edilecek, çok hızlı bir düzelme olacaktır. Ülkemizde, bu zorlu süreci mümkün olabilecek en az hasarla atlatarak normale dönecektir” dedi.

28 Mart 2020 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.