DRONELİ TRAFİK DENETİMLERİ SÖKE’DE DEVAM EDİYOR

İsmail Eravcı Söke’de son zamanlarda şehir merkezinde droneli trafik denetimlerinin devam ettiği belirtildi. Aydın İl Emniyet Mü

İsmail Eravcı
Söke’de son zamanlarda şehir merkezinde droneli trafik denetimlerinin devam ettiği belirtildi. Aydın İl Emniyet Müdürlüğü’nün düzenlediği denetimlerde pek çok sürücüye para cezası yazıldığı bilgisi verildi. Denetimlerin planlı olmadığı ve zaman mefhumu aranmadığı belirtildi.
Droneli trafik denetimlerinde kırmızı ışıkta geçme, emniyet kemeri takmama veya araç içinde telefonla konuşma gibi durumlarda sürücülere para cezasının kesildiği bilgisi verildi. Konuyla ilgili bilgi aldığımız Söke İlçe Emniyet Müdürü Yalçın Şipal, Söke merkezde droneli trafik denetimlerinin İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde yapıldığını belirterek “Şehir merkezinde kırmızı ışıkta geçen, araç kullanırken telefonla görüşme yapma veya şehir içinde emniyet kemeri takmama gibi durumlardaki sürücüler dron ile tespit ediliyor, fotoğrafları çekiliyor ve belgelendirme işleminden sonra ceza uygulanıyor. Ben sürücülerimizden isteğim şehir merkezinde de olsa emniyet kemeri takmayayım veya kimse görmez kırmızı ışıkta geçivereyim, araç kullanırken telefonla görüşüvereyim diye düşünmesinler. Unutmasınlar ki mutlaka onları gözetleyen birileri vardır. Söke’de trafik kurallarına uysunlar. Söke sürekli denetim altında. Trafik kontrolleri sık sık yapılıyor. Mobeselerden bile trafik kurallarına uymayan sürücüler kolaylıkla tespit ediliyor. Unutulmasın ki sürücülerimizin hayatları bizim için önemli. Bütün bu çalışmalar onların tehlikesiz ve risksiz bir şekilde yaşamlarını sürdürmeleri için. Tüm vatandaşlarımızı trafik kurallarına uymaya davet ediyorum” dedi.

29 Temmuz 2019 - Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Yeni sitemizden ne kadar memnunsunuz ?