KADIN DOĞUM VE ÇOCUK HASTANESİ’NDE GÖZ POLİKLİNİĞİ HİZMETE GİRDİ

Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi her geçen gün verdiği hizmetlerin sayısını ve kalitesini artırarak büyümeye de

Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi her geçen gün verdiği hizmetlerin sayısını ve kalitesini artırarak büyümeye devam ediyor.

Daha önce Kulak Burun Boğaz Polikliniğinin Aydınlıların hizmetine sunulmasının ardından şimdi de Göz Polikliniği hizmete girdi. Rutin göz muayenelerinin yapılmasının Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde yapılabildiğini belirten Uzm. Dr. Fatma Betül Aktaş, “Yeni açılan bir poliklinik olmasına rağmen iki günde 80 hastaya hizmet verdik. Göz Hastalıkları Polikliniği Aydınlıların yoğun olarak geldiği branşların başında yer alıyor. Açılan bu poliklinik sayesinde Aydın Devlet ve Atatürk Devlet Hastanelerindeki yoğunluğun azaltılması amaçlanmaktadır. Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine de bu polikliniğin açılması bir avantajdır. İleri tetkik ve tedaviler için Aydın Devlet ve Atatürk Devlet Hastanelerine yönlendiriyoruz” şeklinde konuştu.

“ŞUAN İNTERNET

ÜZERİNDEN RANDEVU

VEREMİYORUZ”

Göz Polikliniğinin Aydın’a hayırlı olmasını dileyen Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Feyza Türkmen İlkkahraman, “Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak daha önce Aydınlıların hizmetine Kulak Burun Boğaz Polikliniğini sunmuştuk. Şimdi de göz polikliniğini hizmete açarak Atatürk Devlet ve Aydın Devlet Hastanesine göz rahatsızlığı şikâyeti sebebiyle başvuranların yoğunluğunu azaltmak ve daha fazla hastaya hizmet verebilmek için hastanemize bu polikliniği kazandırdık. Şu an İnternet üzerinden randevu veremiyoruz. En kısa sürede randevu sistemini aktif hale getirmek için gerekli çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımızı sürdürürken bir yandan Prematüre bebeklerde yaşanan göz rahatsızlıkları teşhisi için ROP Tanı Merkezini açmayı planlamaktayız. Bu merkezi açtıktan üniversitenin de yükünü azaltarak, prematüre bebeklerin çevre illere gitmesinin önüne geçmek için istiyoruz” ifadelerini kullandı.

12 Ekim 2015 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Yeni sitemizden ne kadar memnunsunuz ?