SÖKE’DE 3 FARKLI NOKTAYA OTOPARK YAPILACAK

Başkan Tuncel: Yapacağımız çok şey var, parayı düşünmüyoruz. Bir şekilde bulacağız. Devlet para verecek mi, Büyükşehir yardım ya

Başkan Tuncel: Yapacağımız çok şey var, parayı düşünmüyoruz. Bir şekilde bulacağız. Devlet para verecek mi, Büyükşehir yardım yapacak mı veya bütçemiz nedir diye düşünmüyoruz.
İsmail Eravcı
Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel yaptığı açıklamada, Söke’de 3 farklı noktaya otopark yapılmasının planlandığını belirterek, bu otoparklarının yerlerinin, yeni yapılacak olan düzenleme sonrasında Cumhuriyet Meydanı altı, Santral Garajı’nın kaldırılmasından sonra buraya ve ardından Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi yanı olduğunu söyledi.
Önceliğin Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi yanı olduğunu söyleyen Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel “Ben devlet hastanesinin orada da bir otopark olmasını istiyorum. Sabahtan saat 16.00’ya kadar orada bir izdiham var. Orada da bir otopark olması önemli. Eğer Santral Garajının kaldırılması ve Kaymakamlık binasının kaldırılması biraz daha uzarsa ilk otoparkımızı oraya yapabiliriz. Belediyenin orada yeri var. Bir kısımda bu yere bitişik vatandaşın yeri var. Bu yeri takas yaparak hastanenin yanına asansör sistemiyle çalışan bir otopark yapabiliriz. Bizim hastane çevresinde parçalar halinde çok yerimiz var. İstiyorsanız çözüm bulursunuz. Yeter ki siz çözüm isteyin. Ne yapalım bizim böyle bir yerimiz yok derseniz ne yapalım yerimiz yok olur.

SANTRAL GARAJI İLE İLGİLİ
KÜÇÜK PÜRÜZLER KALDI
Garajla ilgili ufak pürüzler kaldı. Garaj yapılacak iki yerimiz var. Diğer üçüncü yerin bana göre garaj olma ihtimali yok. Fiziken de mümkün değil. Garaj olarak düşünülen yerde küçük problemler var. Bu problemleri çözmek için arkadaşlar çalışıyorlar. Onlar çalışmalarını bitirince Özlem Hanım ile tekrar görüşeceğiz. Özlem Hanım zaten yer istiyor. Ben garajı yapacağım yer bulun diyor. Söke Santral Garajı olarak düşündüğümüz yer novada kavşağının çevresinde bir yer. Şu anda Garaj yeri olarak düşünülen yerin tam arkasında bir yer. Garajlar yola yavaş yavaş çıksın diye böyle bir şey düşünüyoruz. Araçlar yola hemen çıksın istemiyoruz. En uygun yer orası diye düşünüyoruz. Ama orada battı çıktı olması lazım. Garajın yapılması Novada kavşağının yükünü artıracak . Bilindiği gibi bayramlarda çok kalabalık oluyor. Eğer burada battı çıktı olursa bölgede çok büyük problem olmaz.
PARA SORUN DEĞİL
Yapacağım dediğinde yaparsın, bu atla deve değil. Parasal kaynağını da bulursun, her türlü imkanlar var. Yapacağımız çok şey var, parayı düşünmüyoruz. Bir şekilde bulacağız. Devlet para verecek mi, Büyükşehir yardım yapacak mı veya bütçemiz nedir diye düşünmüyoruz. Zaten böyle bir bütçe yok. O yüzden soruyorlar zaten paraları nereden buluyorsun diye. Bende sokaktan bulduğumu söylüyorum. Bakarsanız parayı buluyorsunuz zaten. Yeter ki doğru gözle bakın.

ANKARA’DA SADECE CHP VEKİLLERİ İLE ÖPÜŞÜP GERİ DÖNMÜYORUZ

Bizim güneş enerjisi projemiz 2 megavaltlık ve maliyeti 10 milyon TL. 10 milyon TL bizim bütçemizde iyi para. Beşeri ilişkileriniz iyi olacak. Ankara’ya gidip sadece Cumhuriyet Halk Partili milletvekilleri ile öpüşürseniz, biz geldik sayın vekilim, öpüşüp geriye dönerseniz bu işler olmaz. Siz bir hizmet adamısınız, amacınız Söke’ye hizmet etmek. Hizmeti kiminle yapacaksınız, arkadaş ben geldim Söke’ye hizmet için diyeceksiniz. Önemli olan Söke. Siyasetin veya partinin önemi yok. 5 yıl sonra bize plaket vermek isteyen ve kitapçığımızı saklayıp yüzde 50’sini yapsın diyen arkadaş o kitapçığı iyi saklasın. Her gün hangisinin yapılıp yapılmadığına baksın. Vaatlerimizin çok büyük bir bölümünü yapacağız” dedi

07 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.