10 NİSAN POLİS GÜNÜYDÜ

İsmail ERAVCI  Türk Polis Teşkilatı’nın172. yılı dün kutlandı. Türkiye genelinde 10 Nisan Polis Günü kutlamaları kapsamında geçe

İsmail ERAVCI 

Türk Polis Teşkilatı’nın172. yılı dün kutlandı. Türkiye genelinde 10 Nisan Polis Günü kutlamaları kapsamında geçen yıllara göre bu sene oldukça sessiz geçti. Geçtiğimiz yıllarda Söke’de de kutlamalar yapılırken, bu sene kutlama yapılmadı. Başbakan Binali Yıldırım’ın dün Aydın ziyareti Söke’de polislerin büyük bölümünün Aydın’da görevlendirilmesi nedeniyle Söke’de 10 Nisan Polis Günü nedeniyle hiçbir etkinliğin yapılmadığı gelen bilgiler arasında. Söke’de uzun yıllar sonra ilk defa 10 Nisan Polis Günü nedeniyle hiçbir etkinliğin yapılmadığı görüldü.

Öte yandan Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu 10 Nisan Polis Günü nedeniyle yayınladığı mesajda “Türk Polis Teşkilatının 172. Yıldönümü kutlu olsun. Vatandaşların huzur ve güveninin sağlayıcısı, emniyet ve asayişin koruyucusu olan Türk Polis Teşkilatı dün olduğu gibi bugün de Türk Milleti’nin gözbebeğidir.

Türk Polisi son olarak 15 Temmuz ihanet gecesinde, onlarca şehit vererek Devletimizin bekası, Milletimizin birlik ve beraberliği, Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve şanlı al bayrağımızın semalarda bağımsızca dalgalanabilmesi için; Türk Milleti ve Peygamber Ocağı Ordumuzun ihanete yüz vermemiş şerefli mensupları ile birlikte olağanüstü bir mücadele vererek hain darbecilere geçit vermemiştir. Şanlı mücadele her türlü övgüye değerdir.

Polis Haftası münasebetiyle başta Söke’de görev yapan Polis Teşkilatı olmak üzere, tüm emniyet mensuplarının “Polis Günü”nü kutluyorum.”dedi.

11 Nisan 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.