ÖZER: “BİRLİK SEÇİMLERİNİ YARGIYA TAŞIYACAĞIZ”

Tariş Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’nin olağan genel kurulu bugün saat 11.00’de İzmir’de yapılacağı

Tariş Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’nin olağan genel kurulu bugün saat 11.00’de İzmir’de yapılacağı söyleyen 131 Nolu Söke Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı İsmail Özer, bugün yapılacak olan Birlik kongresini yargıya taşıyacaklarını söyledi.

Ege Bölgesi’nde pamuğun yüzde 40’nı Söke’nin ürettiğini söyleyen İsmail Özer “Tariş Pamuk ve Yağlı Tohumlar Birliğinin delege sayısı 97. Söke’nin delege sayısı ise 14. Biz yarın (bugün) saat 9.00’da 14 delege olarak birlik kongresi katılmak için İzmir’e hareket edeceğiz. Pamuk Birliği yöneticileri kendi çıkarlarına uygun kararlar alıyorlar. Söke Kooperatifine dışarıda bırakmanın yollarını arıyorlar. Yarın (bugün) yapılacak olan kongrede 14 delegenin oy kullanması gerekiyor. Ama onlar bize sadece bir delegenin oy kullanacağını söylediler. Bu yaptıkları uygulamanın yasal bir tarafı yok. Gerçekten başvurdukları yöntem çirkin. Birliğin aldığı toplam pamuk Söke kooperatifinden az. Yapılacak olan kongreye gideceğiz. Oy kullanmak için şartları zorlayacağız. Sonuç olarak bizden bir kişi oy kullanacak. Yapılan kongrenin yasal olmadığını biliyoruz.  Tariş Pamuk Birliği genel kurulunun iptali için önümüzdeki günlerde yargıya başvuracağız. Diğer bazı kooperatiflerle bu konuları görüşüyoruz.”dedi.

28 Ocak 2016 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.