ÇÜRÜMEYE BIRAKILDI

2014 Yılında bölgedeki taziye evi sıkıntısını gidermek amacıyla yapılan Söke Çeltikçi Mahallesi’nde bulunan binanın bir türlü hi

2014 Yılında bölgedeki taziye evi sıkıntısını gidermek amacıyla yapılan Söke Çeltikçi Mahallesi’nde bulunan binanın bir türlü hizmete açılmaması tepkilere neden oluyor. Çeltikçi Mahalle Muhtarı Önder Aşcı, kullanılmayan binanın harabeye dönüşmesi sürecinin hızlanacağını söyledi.

Ekim ayı içinde meydana gelen yağmurlarda taziye evi olarak yapılan binanın içine suların dolduğunu söyleyen Muhtar Önder Aşçı “Binanın inşaatı yaklaşık 2 yıl önce tamamlandı. O tarihten beri bina boş şekilde duruyor. Ne yapılacağı henüz belli değil. Taziye evi yapılacağı söyleniyor. Belediye’nin kreş yapacağı söyleniyor. Bu binanın ne yapılacağını biz de bilmiyoruz. Binaya karşıdan bakıldığında çok güzel bir bina. Mimarı olarak da görünümü çok güzel. Ancak bu bina bir türlü hizmete girmedi.

Kullanılmayan bina daha çabuk çürür. Daha çabuk dökülür. Bu bina için 2013-2014 yıllarında yaklaşık 500 bin TL. gibi bir para harcandı. Bina iki yıldır hiç bir işe yaramadan duruyor. Bina taziye evi mi olacak, yoksa kreş mi olacak. Her ne şekilde kullanılacaksa zaman geçirmeden hizmete açılmalıdır. Yoksa binlerce lira harcanarak yapılan bu bina büyük bir hızla çürüyecek. Mahallemize güzel bir bina kazandırıldı. Bu bina boş bekletilmesin. Kısa sürede hizmete açılsın. Bina uyuşturucu kullananların mekanı haline geldi. Arada camları kırılıyor. Bu bina için harcanın paraya yazık olmasın. Bina bir işe yarasın.”dedi.

24 Kasım 2015 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.