BAYRAM ÇAKMAK’TAN SÖKTAŞ AÇIKLAMASI

YENİSÖKE İsmail ERAVCI Türk-İş’e bağlı Aydın Teksif Sendikası Şube Başkanı Bayram Çakmak dün gazeteniz Yeni Söke’ye yaptığı açık

YENİSÖKE İsmail ERAVCI

Türk-İş’e bağlı Aydın Teksif Sendikası Şube Başkanı Bayram Çakmak dün gazeteniz Yeni Söke’ye yaptığı açıklamada Söktaş’da üretimin durduğunu belirterek, çalışanlara 1 haftalık izin verildiğini söyledi.

Bayram Çakmak yaptığı açıklamada “Geçtiğimiz Pazartesi gününden itibaren Söktaş üretimi durdurdu. İsçilere 1 haftalık ücretli izin verdi. Önümüzdeki Pazartesi gününden itibaren tekrar işbaşı yapmayı planlıyoruz. Ancak yarın (bugün) Söktaş’ta bir toplantı yapacağız. Bu toplantı ile Pazartesi günü işbaşı yapıp yapmayacağımız belli olacak. Gündemde kısa çalışma ödeneği de var. Ancak şunu söylemekte fayda var, bu siparişleri yetiştirilmesi gerekiyor. Ben uzun süreli bir kapanmanın olmayacağını düşünüyorum. Söktaş‘ta işler iyi gidiyor, siparişler var ve bu siparişlerin zamanında yetiştirilmesi gerekiyor. Aslında son bir haftada sadece Söktaş değil Tekstil sektörünün yüzde yetmişi üretimi durdurdu. Söktaş‘ta coronavirüs ile ilgili tüm önlemler alınmış durumda. İnanın Söktaş şu anda evlerimizden daha hijyen daha korunaklı. Fabrika sürekli dezenfekte ediliyor, ilaçlanıyor. Şunu bilmemiz gerek, coronavirüs ile ilgili dünyada bir mücadele var. Bütün ülkelerde risk var. Elbette bizim ülkemizde de risk var. Bunun bilincindeyiz, bu bilinçle hareket ediyoruz” dedi.

28 Mart 2020 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.