YILIN İLK YABAN DOMUZU SÜREK AVI YAPILDI

İsmail EravcıSon yıllarda artan yaban domuzu popülasyonu nedeniyle üreticinin ürünleri büyük zarar görüyor. Bazı yerleşim yerler

İsmail Eravcı
Son yıllarda artan yaban domuzu popülasyonu nedeniyle üreticinin ürünleri büyük zarar görüyor. Bazı yerleşim yerlerini istila eden yapan domuzlarıyla mücadele de etkisiz kalan üreticilerin imdadına avcılar yetişiyor. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda Söke Avcılık Atıcılık İhtisas ve Spor Kulübü organizasyonunun da sürek avı geçtiğimiz Pazar günü başladı.
Söke Avcılık, Atıcılık, İhtisas ve Spor Kulübü Başkanı Fevzi Keçeci yaptığı açıklamada “Bölgemizde yaban domuzu popülasyonu önemli miktarda arttı. Üreticilerden büyük şikayetler geliyor. Ekili arazilere yaban domuzları büyük zararlar veriyor. Bundan sonra üretici büyük sıkıntıda. Bizde üreticinin bu sıkıntısını bildiğimiz için yaban domuzu sürek avına başladık. Pazar günü iki ekip çıkardık. Bu iki ekipten birisi Bağarası, Çalışlı ve Karaatlı çevresinde sürek avı yaptı. Diğer ekibimiz ise Sarıkemer, Avşar, Yeşilköy çevresinde avlandılar. Bağarası ve çevresinde 5, Sarıkemer ve çevresinde 5 olmak üzere arkadaşlarımız 14 yaban domuzu vurdular. Üretici sıkıntılı. Yaban domuzları ne yazık ki bölgedeki üreticinin düşmanı. Önümüzdeki günlerde yaban domuzları çevreye daha da zarar verecekler. Biz avcılar olarak elimizden gelen yardımı yapacağız. Ziraat odamız malzeme desteğinde bulunuyor” dedi.

18 Haziran 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.