KOCABAŞ KURA İLE KAZANDI

Pazartesi günü yapılan Söke Ziraat Odası seçimleri sonucu M. Kemal Kocabaş’ın önderliğindeki beyaz liste ile Mustafa Tanyeri’nin

Pazartesi günü yapılan Söke Ziraat Odası seçimleri sonucu M. Kemal Kocabaş’ın önderliğindeki beyaz liste ile Mustafa Tanyeri’nin önderliğindeki sarı liste 25er oy almışlardı. İki listenin eşit oy alması nedeniyle İlçe Seçim Kurulu Yüksek seçim Kurulundan görüş istemiş ve Yüksek Seçim Kuruluda kararı İlçe Seçim Kuruluna bırakmıştı. İlçe Seçim Kurulu önceki gün toplanarak kura ile sonucun belirlenmesi yönünde karar almıştı.

Dün saat 10.00 da İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim İdris Bilgin başkanlığında kura çekimi yapıldı. İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim İdris Bilgin, bu durumun çok nadir görülen durumlardan biri olduğunu belirterek, kura çekiminin nasıl yapılacağı konusunda bilgi verdi. İki beyaz pusulaya beyaz liste ve sarı liste yazılarak torbaya atıldı. Hakim İdris Bilgin hem Mustafa Tanyeri’den hem de M. Kemal Kocabaş’tan torbaya atılan pusulaları karıştırmalarını istedi. Her iki aday torbanın içine ellerini sokarak pusulaları karıştırdılar. Adaylar pusulayı ilçe Seçim Kurulu Başkanı İdris Bilgin’in çekmesini istediler.

İlçe Seçim Kurulu Başkanı İdris Bilgin torba’dan beyaz liste yazısını çekti. Böylece kurayı Mustafa Kemal Kocabaş’ın öncülüğündeki beyaz liste kazandı. Seçimi kura sonucu kaybeden Mustafa Tanyeri, M. Kemal Kocabaş’a hayırlı olsun dileğinde bulunurken, Mustafa Kemal Kocabaş’ta Söke Ziraat Odasını birlikte yöneteceklerini söyledi. İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim İdris Bilgin seçimi itiraz edecek bir durumun olmadığını belirterek “İtiraza gerektirecek bir durum yok. Seçimin iptal edilmesi diye bir durum yok. Böyle durumlar sık görülmezler. Aslında daha o gün kura çekilmesi gerekiyordu ve bu güne kalmamalıydı. Başka yerlerde de böyle durumlar oldu. Oralarda da kura çekildi. Sonuç kesindir.”dedi.

Kura ile seçimi kaybeden Mustafa Tanyeri, arkadaşları ile bir durum değerlendirmesi yapacaklarını, avukatlara görüş soracaklarını belirterek, “Ortaya çıkacak duruma göre hareket edeceğiz.”dedi.

YÖNETİM KURULU SEÇİMİ YAPILDI

Söke Ziraat Odası Meclis seçimlerini kazanan listenin belli olmasından sonra dün saat 15.00 ile 16.00 arasında yeni meclis yargı yönetiminde yeni yönetim kurulu üyelerini seçti. Meclis üyelerinden Aşkın Can’ın mazereti nedeniyle katılmadığı yönetim kurulu seçimlerine tek liste ile gidildi. 20 meclis üyesi oy kullandı. Söke Ziraat Odası’nin yeni yönetim kurulu Mustafa Kemal Kocabaş, Yusuf Yirmibeş, Şevket Kırlıdurmuş, Hasan Gök, Alaattin Dut, Muzaffer Kovancı ve Mümin Meydan seçildiler. Söke Ziraat Odası yönetim kurulu pazartesi günü kendi arasında toplanarak yönetim kurulu başkanı, yönetim kurulu başkan yardımcısı ve muhasip üyeyi seçecek.

Çarşamba günü yapılacak olan Meclis toplantısında da Söke Ziraat Odası Meclis Başkanı seçimi yapılacak.  Söke Ziraat Odası’nın yeni meclisi şu isimlerden oluştu; M. Kemal Køcabaş, Yılmaz Özel, Yusuf Yirmibeş, Şevket Kırlıdurmuş, Mümin Meydan, Aşkın Can, Ahmet Yıldırım, Kadri Pehlivan, Ayhan Özen Mustafa Akdaş, Bilgin Dalkıran, Hasan Gök, Ali Bahadır, Hakan Karakoyuncu, Alaattin Dut, Muzaffer Kovancı, Hasan Çakıcı, Ömer Gümüş, Fahrettin Öztürk, Varol Savaş ve Mustafa Çekin yer aldı.

07 Şubat 2015 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Yeni sitemizden ne kadar memnunsunuz ?