İSTASYON CADDESİ’NDE YOĞUN TRAFİK

İsmail ERAVCI Söke Çarşısında park sorununun büyük bir bölümünü çözen Söke Çayı üzerindeki otoparkların yıkılmasıyla birlikte ç

İsmail ERAVCI

Söke Çarşısında park sorununun büyük bir bölümünü çözen Söke Çayı üzerindeki otoparkların yıkılmasıyla birlikte çarşıda park yeri bulmaya çalışan araç sayısında artış meydana gelince trafik akışı durma noktasına geldi. Dün öğleden sonra İstasyon caddesinde araçlar 3 metre ilerledikten sonra 2-3 dakika durmak zorunda kaldılar.

Konuyla ilgili şikayetlerini dile getiren sürücüler “Söke Çayı üzerindeki otoparkların önemi bu otoparklar yıkılınca ortaya çıktı. Otoparkların devre dışı kalmasıyla ilçenin trafik yoğunluğu daha da arttı. Çünkü çarşıya geldiğimizde aracımızı Söke Çayı üzerindeki otoparklara park edip işlerimizi görebiliyorduk. Şimdi bu otoparklar yıkıldı. Çarşıya aracımızla geldiğimizde önce sorun aracı park edecek yer bulmak. Söke’de aracı park edecek yer bulmak çok kolay değil. Dakikalarca cadde üzerinde dolaşıp duruyoruz. Bu durum işlerimizi zamanında yapmamızı da engelliyor. Dünyada en pahalı akaryakıt kullanan ülkelerden biriyiz. Otoparkların yıkılmasıyla akaryakıt giderimizde fazlalaştı. Söke’de çarşıya araçla gelmek büyük sorun. Söke Belediye yetkilileri bu duruma çare bulmak zorundalar. Dün istasyon caddesi başta olmak üzere Dere caddesi, Aydın Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Emniyet önü, Yüksel Yalova Caddesi, Bülent Ecevit caddesi gibi caddelerde trafik yoğunluğu iyice arttı. Söke her geçen gün trafikte boğulmaya doğru gidiyor. Söke Çayı üzerindeki otoparklar yıkılmazdan öncede trafik sıkıntısı konuşuluyordu. O döneme göre trafik yoğunluğu bir kat daha arttı.”dediler.

25 Ağustos 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.