BAĞARASI KİSİR YOLU 2. KAT ASFALTI İÇİN GÜN SAYILIYOR

İsmail Eravcı Bağarası Kisir arasındaki yolun 2. Kat asfaltı için gün sayıldığı bilgisi verildi. Aydın Valiliği bünyesinde kuru

İsmail Eravcı

Bağarası Kisir arasındaki yolun 2. Kat asfaltı için gün sayıldığı bilgisi verildi. Aydın Valiliği bünyesinde kurulan Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı tarafından yapılacak olan 2. kat asfalt ile yolun daha kullanışlı hale geleceği bilgisi verildi. İkinci kat asfalt ile birlikte yolun bakımının da yapılması bekleniyor.

Kisir Mahalle Muhtarı Baki Suna yaptığı açıklamada “Bağarası ile Kisir arasındaki yol en fazla kullanılan güzergahları arasında bulunuyor. Bağarası’ndan başlamak üzere Akçakaya Pamukçular Nalbantlar Güzeltepe Güneyyaka ve Kaygıllı’ya kadar uzun bir güzergah yoğun bir trafik akışı var. Güzegah yaklaşık 24 km. Aydın Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı öncelikle Bağarası ile Çavdar arasındaki yolda 2’inci kat asfalt çalışması planlamıştı. Ancak Büyükşehir Belediyesi’nin bu yolda genişletme çalışması planlaması üzerine Aydın Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığına başvurup ikinci kat asfaltın Kisir’e kaydırılmasını sağladık. İkinci kat asfaltın yapılacak olmasından son derece memnunuz. Önümüzdeki günlerde asfaltın başlayacağı bilgisi verildi. İkinci kat asfaltın bugünlerde başlayacağı bilgisine ulaştık.  Bizim asıl istediğimiz sadece yolun 2. kat asfaltının yapılması değil, aynı zamanda genişletme çalışmasının da yapılmasıdır. Yol talebe cevap vermiyor. Özellikle yaz aylarında traktör ve benzeri iş makinelerinin yoğun şekilde bölgede kullanılmasından kaynaklı sıkıntılar yaşanıyor. Sık sık maddi hasarlı ve yaralamalı trafik kazaları meydana geliyor. Örneğin geçtiğimiz aylarda yol üzerinde meydana gelen trafik kazasında Karakaya Mahalle muhtarımız Hümmet Ali Yılmaz ölümden döndü. Buna benzer daha bir çok trafik kazası yaşanıyor. Kisir ilk ve ortaokulu aynı zamanda Söke’de en fazla taşıma merkezi konumunda. 13 mahalleden öğrenci Kisir’e taşınıyor. Kışında öğrenci taşınmasından kaynaklanan bir trafik yoğunluğu var. Bunun için yolun bakımı önemli, 2. Kat asfalt biraz olsun yolun kalitesini artıracaktır. Uzun süredir 2. kat asfalt yapılmamıştı. İyi olacağını düşünüyoruz. Ancak yolun genişlemesi ve gereksiz virajların kaldırılmasıyla üretim deseni de değişecek” dedi.

28 Ağustos 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Yeni sitemizden ne kadar memnunsunuz ?