YEREL ÜRÜNLER SERGİSİ AÇILDI

Memleketten geliyoruz projesiyle geçen yıl başlatılan proje kapsamında dün Söke Belediye Meydanında standlar açıldı. Sergilerde

Memleketten geliyoruz projesiyle geçen yıl başlatılan proje kapsamında dün Söke Belediye Meydanında standlar açıldı. Sergilerde iller ile özdeşleşmiş ürünleri Sökelilerin beğenisine sunuldu. En fazla ilgi çeken ise Trabzon’un kendine özgü yayla ekmeği oldu.

Söke Belediye Meydanında, Trabzon, Elazığ, Erzurum, ordu, Siirt, Adana, Kayseri, Balıkesir, Rize, Sivas, Tokat, Merzifon, İsparta, Antalya ve Gümüşhane’nin geleneksel yerel ürünleri satışa sunuldu. Geleneksel Ürünler kültürler etkinliği bir memleket masalı adıyla sergilenen ürünler vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

En fazla ilgi gören standların başında ise yaklaşık 8 kg. ağırlığında olan ve kg.’ı 7,5 TL. satılan Trabzon Yayla ekmeği oldu. Vatandaşlar dev ekmekleri ilk gördüklerinde şaşkınlıklarını gizleyemedikleri görüldü. Stand görevlisi Trabzon yayla ekmeğinin bayatlamadan uzun süre kalabildiğini belirterek, yayla ekmeğinin tam buğday ekmeği olduğunu söyledi. 8 kg.lık dev ekmeği tane olarak alanların yanında bir kg., yarım kg. olarak dilimleyip ekmeği sattıklarını söylediler. Yaklaşık 10 gün Söke Belediye Meydanında açık kalacak memleketten geliyoruz standlarında Isparta’nın meşhur güllerinden yapılmış kremler, Kayserinin meşhur sucukları gibi pek çok yerel ürün Sökeli vatandaşların beğenisine sunulacak.

22 Mayıs 2015 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Yeni sitemizden ne kadar memnunsunuz ?