SÖKE KETEM’DE MOMOGRAFİ ÇEKİMLERİ BAŞLADI

Söke Ticaret Odası binası zemin katında yaklaşık 1 yıldır faaliyetini sürdüren Kanser Erken Teşhis ve Tarama Eğitim Merkezinde (

Söke Ticaret Odası binası zemin katında yaklaşık 1 yıldır faaliyetini sürdüren Kanser Erken Teşhis ve Tarama Eğitim Merkezinde (KETEM) pazartesi gününden itibaren özellikle bayanların korkulu rüyası olan meme kanserini erken teşhiste önemli olan momografi cihazının hizmete girdiği belirtildi.

Aydın Valisi Erol Ayyıldız’ın eşi Dilek Didem AIyyıldız’ın himayelerinde 2015 yılı Şubat ve mart aylarında Söke’ye mobil KETEM aracı gelmiş ve yaklaşık 2 bin kişiye rahim ağzı kanseri ve meme kanseri taramasından geçirilmişti. Daha sonra Söke’ye sabit bir KETEM  kurulmasına karar verilmiş ve mayıs ayından itibarende Söke Ticaret Odası zemin katında hizmete girdi.

2015 yılı Mayıs ayından itibaren Söke KETEM ilçe genelinde eğitim çalışmalarını sürdürürken, bağırsak kanseri ve rahim ağzı kanseri ile ilgili taramalarını sürdürüyordu. Momografi cihazının pazartesi gününden itibaren hizmete girdiği belirtildi. Söke KETEM Sorumlu hekimi Günay Güvenç dün muhabirimizin sorusu üzerine, Söke KETEM Merkezindeki mamografi cihazının pazartesi gününden itibaren hizmete girdiğini söyledi. Momografi çekimlerinin ücretsiz olduğunu söyleyen Günay Güvenç, 40 ile 69 yaş arasındaki tüm bayanlara momografi çekimi için Söke KETEM’e beklediklerini söyledi. Randevulu çalıştıklarını söyleyen sorumlu hekim Güvenç, bayanların momografi çekimi için öncelikle randevu almaları gerektiğini söyledi. 40 ile 69 yaş arasındaki kadınların telefonla veya bizzat başvurarak randevu alabilecekleri belirtildi. 08.00-17.30 saatleri arasında hizmet veren merkezde obezite ve tütün bıraktırma odaları da bulunuyor.

15 Nisan 2016 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.