HANAYLI: SÖKE 2020 DOĞALGAZ YATIRIMLARI İÇİNE ALINMALIDIR

YENİSöKE İsmail ERAVCI Konak Mahallesi Muhtarı Galip Hanaylı, Söke’de en büyük sorunlardan birisinin hava kirliliği olduğunu bel

YENİSöKE İsmail ERAVCI

Konak Mahallesi Muhtarı Galip Hanaylı, Söke’de en büyük sorunlardan birisinin hava kirliliği olduğunu belirterek, bunu önlemenin yolunun doğalgazdan geçtiğini söyledi. Hanaylı başta İstasyon Caddesi olmak üzere Söke Çarşısınında doğalgaza kavuşması için mücadeleye devam edeceğini söyledi.

Doğalgaza en istekli mahallenin Konak Mahallesi olduğunu dikkat çeken Galip Hanaylı “Doğalgaz için 2019 yılı son aylarında Söke Kaymakamımıza yaklaşık 250 dolayında vatandaşın taleplerini ileten dilekçeleri verdik. Bu günlerde Enerya’nın Söke’de yatırımları belli olacak. Bu yatırımlar belli olmadan önce biz doğalgaz talebimizi iletiyoruz. Doğalgaz çalışması öncelikli olarak İstasyon caddesinden başlamalıdır ve Söke Çarşısına dağıtılmalıdır. Bunun için bir kez daha başta doğalgaz şirketi enerya olmak üzere ilgililere sesleniyorum, bölgenin yatırım kapsamına alınmasını istiyoruz. Söke Çarşısının büyük bölümü Konak Mahallesi sınırları içinde. Atatürk Parkı içinde doğalgaz dağıtım merkezi var ama bu bölgede doğal gaz yok. Bunun yanında Konak Mahallesinde Aydın Caddesi sınır olarak belirlenmiş durumda. Doğalgaz hattı muhtarlık binası yanında bitiyor, buradan sonrasında doğalgaz yok. Vatandaş doğalgaz istiyor. Şununda bilinmesinde fayda var. Söke’nin tamamı doğalgaza kavuştuğunda Söke’deki doğalgaz birim fiyatı da düşecektir. Doğalgaz şirketi amortisman  gideri var. Bu giderin abonelere bölündüğü bilgisi verildi. Ne kadar çok abone ve doğalgaz tüketimi olursa amortisman gideri de düşecek ve bu da doğalgaz fiyatlarına yansıyacaktır. Örneğin Denizli ile Söke arasında doğalgaz birim fiyatında çok fark var. Denizli bizden daha ucuz doğalgaz kullanıyor. Söke olarak doğalgaz konusunda hep birlikte sesimizi yükseltmeliyiz. Bu sadece benimle olacak iş değil. Ancak ben üzerime düşeni yapıyorum. Söke’nin doğalgaza tamamen kavuşması için Söke Belediye Başkanımız Levent Tuncel’in de girişimlerini sıklaştırmasını istiyoruz. Söke’de doğalgaz isteyen binlerce aile var. Bunların taleplerini gözardı edemeyiz. 2020 yılında Söke’de doğalgaz yatırımlarının yeniden başlamasını istiyoruz. 2019 yılında Söke’ye doğalgaz yatırımı yapılmamıştı. Bu sene yatırımın tekrar başlamasını istiyoruz. Bu sadece benim değil vatandaşın talebi. Benim görevimde bu talepleri iletmek” dedi.

14 Şubat 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.