“KALBİMDEN SÖKE’MEDİĞİM” KISA FİLM VE FOTOĞRAF YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Hakan Çevik: İnsan çevresiyle birlikte var olduğunu ve kültür ve sanatla bütünleşmemiş bir eğitimin mutlaka eksik kalacağını d

Hakan Çevik: İnsan çevresiyle birlikte var olduğunu ve

kültür ve sanatla bütünleşmemiş bir eğitimin mutlaka

eksik kalacağını düşündüğümüz için düzenlendi bu yarışma.

İsmail ERAVCI

Söke Kaymakamlığı ve Söke Anadolu Lisesi tarafından “Kalbimden Söke’mediğim” adıyla düzenlenen fotoğraf ve kısa film yarışmasının ödülleri dün saat 10.00’da Recep Yazıcıoğlu Kültür Salonunda düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

“Buğdayın bereketi, pamuğun nezaketi ve zeytinin asaletinin yaşandığı bir kültür şehri ve doğa harikası Söke” başlığı ile gerçekleştirilen yarışmanın ödül törenine İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ömer Şimşek, okul müdürleri, davetliler ve öğrenciler katıldı. Koordinatör okul olarak açış konuşmasını yapan Söke Anadolu Lisesi Müdürü Hakan Çevik “Söke Anadolu Lisesi bünyesinde hazırlamış olduğumuz “Kalbimden Sökemediğim” fotoğraf ve Kısa film yarışması ödül törenimize hoş geldiniz. İnsan çevresiyle birlikte var olduğunu ve kültür ve sanatla bütünleşmemiş bir eğitimin mutlaka eksik kalacağını düşündüğümüz için düzenlendi bu yarışma. Gösterilen ilgi ve katılım bizleri mutlu ettiği kadar haklı olduğumuzu da kanıtladı. Ben bütün katılımcılara şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Tören sunumunu Söke Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Nurten Korkmaz yaparken, dereceye giren fotoğrafların sunumlarının yapıldığı ödül töreninde fotoğraflar ayrıca sergilendi. Ödüle değer bulunan fotoğraflara para ödülü ve katılım belgeleri verildi.

Fotoğraf yarışmasında birincilik ödülünü Seçkin Yenici’nin fotoğrafı aldı. Yarışmada mansiyon ödülleri ise Songül Güngörmüş ve Doğukan Kızılgeçit’in oldu. Birinci bin TL, mansiyon alan yarışmacılar ise 250’şer TL ödül almaya hak kazandı.

Yarışmanın inceleme kurulu tarafından yapılan açıklamada kısa film kategorisinde kurula teslim edilen üç eserin incelendiği ancak yarışma kriterlerine uygun bulunmadığı belirtildi. Ancak bu üç filmde ödül töreninde katılımcılara gösterildi ve yarışmacılar Emin Pamuk, Mert Ersever ve Şimal Arslan’a katılım belgeleri verildi. Ayrıca fotoğraf yarışmasına katılan Osman Özkol, Ceyda Yaman, Banur Toz, Zeynep Yıldız, Boran Cöne, Berna Sıla Işık, Görkem Öztürk, Yağız Kavruk, Zafer Sakarya, Pınar Avcı, Sıla Kavruk Emine Kutlu, Hüseyin Güngörmüş, Zehra Çelmeli, Fırat Yavaş, Esra Çelmeli, Saliha Yaren Eskin, Kübra Yaşar ve Sinem Akyüz’ün eserleri sergilendi ayrıca ödül verildi.

Programın sonunda yönetmen Yavuz Pullukçu’nun Latmos, ve Baran Vardar’ın Vefa adlı belgeselleri gösterildi. Yavuz Pullukçu, Latmos’un çok önemli olduğunu belirterek, maden ocaklarının latmosa büyük zarar verdiğini söyledi.

06 Mayıs 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.