MUHTARLARDAN AYDIN VALİSİ KÖŞGER’E ZİYARET

Söke’nin bazı mahalle muhtarları önceki gün Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’e makamında ziyaret ettiler. Muhtarlar, geçtiğimiz

Söke’nin bazı mahalle muhtarları önceki gün Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’e makamında ziyaret ettiler. Muhtarlar, geçtiğimiz Mart Nisan aylarında yapılan yaban delicelerinin aşınması projesi nedeniyle Vali yavuz Selim Köşger’e makamında ziyaret ederken, aşılanan delicelerin son durumları konusunda Vali Köşger’e bilgi verdiler. Muhtarlar ayrıca önümüzdeki yıl aşı projesinin daha da genişletilmesi konusunda talepte bulundular.

Valiye ziyaret eden muhtarlar arasında Avşar Mahalle Muhtarı Erdoğan Bakan, Karacahayıt Mahalle Muhtarı Ahmet Ateş, Sarıkemer Mahalle Muhtarı Mehmet Dalma, Gölbent Mahalle Muhtarı Ahmet Yemiş, Nalbantlar Mahalle Muhtarı Ünal Musacalı ve Yeşilköy Mahalle Muhtarı Ahdettin Topan katıldılar. Ziyaretle ilgili gazeteniz Yeni Söke’ye bilgi veren Yeşilköy Mahalle Muhtarı Ahdettin Topan “Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda Yeşilköy, Karacahayıt, Nalbantlar ve Avşar mahallelerinde delicelerin aşılama projesi yapılmıştı. Aşılar yüksek oranda tuttu. Ziyaretimizin amaçlarından biri Valimizi proje nedeniyle teşekkür etmekti. Valimiz yaptığımız ziyaretten çok memnun aldı. Bizden yaban delicelerinin aşı tutmaları ile ilgili bilgi aldı. Kendisine aşılama hakkında bilgiler verdik. Aşılama projesinin çok başarılı geçtiğini söyledik. Valimizden önümüzdeki yıl Söke’nin kırsal mahallelerinin tamamında bu aşılamanın yapılması konusunda taleplerimizi ilettik. Çünkü bu aşılar 3-4 yıl içinde ürün vermeye başlıyor. Valimiz aşılamanın daha geniş alana yayılması konusundaki isteğimizi not aldı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne konuyu ileterek bizzat kendisinin konunun takipçisi olacağını söyledi.

Daha sonra Muhtarlar olarak DSİ Bölge Müdürlüğüne ziyaret ettiklerini söyleyen Ahdettin Topan “Bilindiği gibi Yeşilköy içinden geçen derenin ıslah çalışması nedeniyle DSİ müdürüne ben teşekkür ettim. Çünkü Yeşilköy içinden geçen dere sık sık taşıyor ve büyük sıkıntı yaratıyordu. Bu arada bazı muhtar arkadaşlarımız köprü isteklerini dile getirdiler.

31 Mayıs 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.