AVLANMA SEZONU SONA ERİYOR, AMA AVLANAMADIK

İsmail ERAVCI -ÖZEL- Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan 2016-2017 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu

İsmail ERAVCI -ÖZEL-

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan 2016-2017 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu Kararı gereğince Aydın’da avlanma sezonunun sonuna yaklaşıldı. Aydın ilinde keklik, tavşan, tilki ve sansar türlerinde av hayvanlarının avlanma yasağı başladı. Av hayvanlarının neslinin giderek yok olmaya doğru hızlı bir şekilde sürdüğü bilgisi verildi.

08 Ocak 2017 Pazar günü itibariyle özellikle nesilleri azalan keklik, tavşan ve sansarın avlanma yasağının başladığını söyleyen Söke Avcılık Atıcılık İhtisas ve Spor Kulübü Başkanı Suat Bayrakçı “Bilindiği gibi her yıl Mayıs haziran aylarında toplanan Merkez Av Komisyonu sezon öncesinde bir takım kararlar alıyor. 2016-2017 av sezonu kararları gereği keklik, tavşan, tilki ve sansar avının yaban hayvanlarının üreme dönemlerine gelmesinden dolayı avlanma yasakları kapsamına girdi. Bundan sonra bu hayvanların avını yapanların tespit edilmesi durumunda, bu kişilere ceza uygulanacaktır. Avcılarımızın bu konuda duyarlı ve hassas davranmalarını rica ediyorum. Ayrıca domuz, güvercin, ördek ve çulluk avı ise 26 Şubat 2017 tarihinde sona erecektir. Bu hayvanların av süresinin bulunmasına rağmen yaban domuzu avında bölgemiz kapalı gözüküyor. AVBİS’Ten kota almak istendiğinde yaban domuzu için kota alınamıyor. Yani aslında aylar öncesinden bazı hayvanlarla ilgili fiilen avlanma yasakları başlamıştı.” dedi.

11 Ocak 2017 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.